Čtvrtý Týden mobilně z karantény. Megapixelový závod a iPhony plné otazníků

Jak dlouho už jsme zavření doma? Vlastně už se z toho stává normální stav… Tentokrát zlobila konektivita u Filipa, ale snad to nebude na výsledku příliš znát.

Svět smartphonů stále dráždí Apple. Ukáže iPhone 9 už tuto středu 15. dubna? Představí se iPhone 12 v tradičním zářijovém termínu? Samé otazníky! Aspoň jeden odkryl kód připravovaného iOS 14: iPhony dostanou widgety na plochu tak, jak to známe z Androidu.

Další americký velikán – Microsoft – ladí svůj dvoudisplejový Android jménem Surface Duo. Tahle firma je expert na mobilní katastrofy – povede se to tentokrát?

Zdá se vám 108 MPx v Xiaomi a Samsungu jako ohromující číslo? Bude hůř/lépe! Prý ještě v květnu se dočkáme telefonu, který tohle maximum posun na 192 MPx. Je to dobré ještě k něčemu jinému než do propagačních materiálů?

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (3) Další článek: Facebook má novou appku. Je určená především zamilovaným párům

Témata článku: Apple, Samsung, , , , , , , , Karanténa, Mega +, MOBI, MPx, Surface Duo, Filip, T Mobil, Otazník,