Čtyři nové Nokie: když musíte mít něco extra

Portfolio stylových telefonů finské Nokie se včera rozrostlo o další zajímavé kousky. Představeny totiž byly čtyři novinky, mezi nimiž nechybí ani nástupce luxusního modelu 8800 nebo vzhledově neotřelé véčko s třímegapixelovým fotoaparátem, podporou UMTS a velmi kvalitním displejem.
Čtyři nové Nokie: když musíte mít něco extra
Kapitoly článku

Nokia 8800 Sirocco: vrchol luxusu

O tom, že se chystá nástupce nejluxusnějšího modelu Nokie s označením 8800, jste se mohli dočíst již před necelým měsícem v této bleskovce, takže její včerejší oficiální představení nebylo až tak nečekané. Novinka nese název 8800 Sirocco a zavádí tak nový trend, kdy některé významné modelové řady výrobce budou obsahovat jednotné číselné označení a měnit se bude jen jejich slovní pojmenování.

Telefon opět obsahuje vysouvací kryt klávesnice, který je nově doplněn efektním prolisem. Vysouvací mechanismus by měl obsahovat velmi kvalitní kuličková ložiska od výrobce těchto komponentů pro automobilový průmysl. Celý design telefonu je podle tiskové zprávy inspirován přírodou, i jméno Sirocco bylo zvoleno podle pojmenování větru, který se vytváří na Sahaře, když se teplý suchý vzduch nad pouští střetne s vlhkým chladným vzduchem ze Středozemí. Kryty telefonu jsou samozřejmě vyrobeny z kvalitní oceli. Díky tomu je také vyšší jeho hmotnost, která činí 138 g. Rozměry zůstaly prakticky zachovány - 107 × 45 × 17 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 8800 Sirocco

Displej se oproti předchůdci nezměnil. Stále má rozlišení 208 × 208 bodů a zobrazuje 262 tisíc barev. Chránit jej bude safírové sklíčko odolné proti škrábancům. Prohlížet si na něm budete moci nové uživatelské prostředí s barevnými tématy, které bylo vyvinuto speciálně jen pro tento telefon. Ani vyzváněcí melodie nejsou jenom tak ledajaké. Pro Nokii 8800 Sirocco je složil proslulý skladatel Brian Eno a měly by se v nich opět objevit přírodní motivy.

Velkým funkčním vylepšením je ale rozšíření vnitřní paměti na 128 MB, které je ještě podpořeno slotem pro paměťové karty formátu microSD. Pro fotografie z vestavěného dvoumegapixelového fotoaparátu, který zvládne i natáčet video, tak bude místa dostatek. Paměť jistě přijde vhod i na uložení skladeb pro hudební přehrávač. Telefon obsahuje i integrované FM rádio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obě barevná provedení

Další funkce již nejsou tak zajímavé a najdeme je dnes již ve většině telefonů. Nebude samozřejmě chybět propracovaný kalendář, e-mailový i internetový prohlížeč, Java verze 2.0 stejně jako budík, stopky a kalkulačka. Pro spojení s blízkým okolím bude k dispozici Bluetooth, pro vzdálenější komunikaci přes síť pak GPRS i EDGE, obě technologie ve třídě 8. S telefonem se dovoláte v GSM sítích o frekvencích 900, 1800 a 1900 MHz.

V základním balení kromě telefonu najdete i luxusní Bluetooth sluchátko s ocelovým krytem, stojánek, pytlík na nošení a hadřík pro leštění krytu. Nokia 8800 Sirocco se bude dodávat ve dvou barevných variantách – světlé a tmavé – za cenu odpovídající luxusnímu pojetí telefonu. Ta by měla v přepočtu činit necelých 35 tisíc korun. Pokud tyto nemalé peníze obětujete, můžete si pak ale být jisti, že stěží potkáte člověka se stejným telefonem, jako máte vy.


V druhé kapitole se dozvíte více o dalších telefonech, které byly včera představeny.

Témata článku: Nokia, Nokia 7360, Nokia 7373, Nokia 7390, Nokia 8800, Nokia 8800 Arte, Nokia 8800 Carbon Arte, Nokia 8800 Gold Arte, Nokia 8800 Sapphire Arte, Nokia 8800 Sirocco, Nokia 8800 Sirocco Gold, NEC, Kožený kryt, Nov, Vysouvací kryt, Mít, Extra


Určitě si přečtěte