Čtyři nové Nokie míří do prodeje. Pokryjí nižší i střední třídu včetně 5G

Výrobce telefonů Nokia, společnost HMD Global, před několika týdny představil nové portfolio smartphonů pro letošní rok. Sestává ze tří modelových řad (C, G, X) a prozatím šestice prvních modelů. Nyní finská společnost oznamuje dostupnost a ceny pro český trh. Zástupci úplně nejnižší řady C se v tuzemsku nebudou prodávat, k dispozici budou naopak všechny dosud představené modely v řadách G a X.

Nové Nokie se cenově rozhodně nepodbízí, výrobce si nechává zaplatit spíš než za hardware za pravidelné měsíční bezpečnostní aktualizace po dobu tří let, které bude poskytovat všem čtyřem novinkám. Nižší modely G série dostanou dvě nové verze Androidu, vyšší „Xka“ dokonce tři. Stejně tak se u modelů X10 a X20 prodlužuje záruka ze standardní dvouleté na prodlouženou tříletou lhůtu.

Společné všem modelům je také biometrické zabezpečení ve formě odemykání obličejem a čtečky otisků. Modely řady X podporují sítě 5G. Ačkoli od každého modelu existují globálně dvě barevné varianty, distributor se na náš trh rozhodl u každého uvést pouze jedinou barvu, ve všech případech tu tmavší. Dostupné varianty naleznete v tabulce. Prodej novinek začne v následujících týdnech.

Model Barva Paměť Cena
Nokia G10 modrá 3 + 32 GB 3 699 Kč
Nokia G20 fialová 4 + 64 GB 4 599 Kč
Nokia X10 zelená 4 + 128 GB 8 299 Kč
Nokia X20 modrá 6 + 128 GB 9 699 Kč

 

Váš názor Další článek: Elegantní verze hodinek Huawei Watch Fit s nerezovým šasi už je v prodeji

Témata článku: Nokia, Android, Střední třída, Smartphony, Nákup a ceny, HMD Global, Nižší třída, 5G, Aktualizace, Plastová konstrukce, Nokia G10, Nokia G20, Nokia X10 128 GB, Nokia X20, Mir, Pro +, Představený model, Model, Telefony s Androidem na Heureka.cz