Cyklopočítače Edge 840 a 540 unikly už před několika týdny, Garmin je teď ukázal oficiálně

  • Garminu před dvěma týdny unikly dva cyklopočítače
  • Nyní je značka řádně představila tak, jak se sluší a patří
  • Liší se (ne)dotykovým displejem, u obou je volitelně i solární nabíjení

Garminu se před dvěma týdny nepodařilo ohlídat připravované cyklistické počítače Edge 840 a Edge 540, jeden e-shop jejich podobu zveřejnil předčasně. Teď už je ale premiéra oficiální, o novinkách pro cyklisty máme všechny potřebné informace „černé na bílém“.

Novinky jsou celkem dvě, a jsou určené pro náruživé cyklisty. Samozřejmě, všechno nekončí jen u samotných cyklopočítačů, ale také u periferií, které k nim můžete připojit. Obě novinky se však liší pouze displejem. Vyšší model je dotykový, u nižšího si musíte pomoci dotykovými tlačítky. Solární dobíjení ke k dispozici u obou novinek.

Garmin Edge 840

Předchozí model Edge 830 představil Garmin už v květnu 2019. Po čtyřech letech je rozhodně už čas na nástupce. Loni v červnu se objevil nový model nejvyšší řady Edge 1040, v červenci turistický Explore 2. Už je prostě čas.

Edge 840 má dotykový displej (pokud jej nepotřebujete, sáhněte po druhé představené novince Edge 540), po stranách ale nově i tlačítka pro jistější ovládání. Opět nabídne funkce cyklopočítače, navigace, bude umět sledovat výkon cyklisty.

Představení cyklopočítačů Garmin Edge 840 a 540:

Novinkou je podpora solárního nabíjení. Vestavěná baterie vydrží až 26 hodin, s podporou Slunce až 32 hodin. V úsporném režimu se výdrž může zvýšit na 42 hodin (60 hodin). Během dne a v úsporném režimu přidá solární nabíjení k výdrži až 25 minut za hodinu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Garmin Edge 840 Solar: novinkou budou také hardwarová tlačítka na bocích

Edge 840 je cyklopočítač pro výkonnostní cyklisty. Hodně funkcí se otevře, pokud máte na kole nainstalovaný wattmetr. Garmin tady sleduje výkonost, navrhuje optimální personalizované tréninky. Naopak bez možnosti měřit výkon bude funkčnost podobná turistickému modelu Edge Explore 2.

Stejně jako jiné poslední modely má i tento Edge nové uživatelské prostředí, které jsme podrobněji popisovali ve výše odkazované recenzi turistického Edge Explore 2. Výborná je třeba práce s výškovým profilem trasy včetně vylepšené funkce ClimbPro.

V Česku je možné pořídit Edge 840 Solar za 14 490 Kč, a to s dostupností za sedm až deset dní. Varianta bez solárního dobíjení vychází na 11 990 Kč, a to se stejnou dostupností. Připomínáme, že současný model Edge 830 stojí nejčastěji kolem 8 500 Kč.

Garmin Edge 830 PRO Garmin Edge 830 PRO
nabízí 1 obchod za cenu 9 990 Kč
Srovnat ceny na Živě

Garmin Edge 540

Od vyššího modelu se liší absencí dotykového displeje. Stejně jako předchozí Edge 530 se ovládá výhradně tlačítky. Funkce tohoto modelu jsou jinak prakticky stejné, i tentokrát si můžete zvolit variantu se solárním nabíjením.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Garmin Edge 540 vypadá a funguje úplně stejně jako vyšší model, přijdete jen o dotykový displej

A zatímco se ceny u staršího Edge 530 nejčastěji pohybují kolem 7 tisíc korun, u novinky si připlatíte. Základní verze vyjde v Česku na 9 590 Kč, v případě solární varianty je cena 11 990 Kč. V obou případech tak oproti dotykovému Edge 840 ušetříte zhruba dva a půl tisíce.


Nejoblíbenější cyklopočítače

Garmin Edge Explore 2 Garmin Edge Explore 2
nabízí 25 obchodů za ceny od 6 349 Kč
Porovnat ceny
iGET C220 iGET C220
nabízí 8 obchodů za ceny od 1 390 Kč
Porovnat ceny
Garmin Edge Explore Pro Garmin Edge Explore Pro
nabízí 12 obchodů za ceny od 3 990 Kč
Porovnat ceny
Sigma Rox 4.0 Sensor set Sigma Rox 4.0 Sensor set
nabízí 30 obchodů za ceny od 1 554 Kč
Porovnat ceny
Garmin Edge 840 Garmin Edge 840
nabízí 16 obchodů za ceny od 10 590 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené cyklopočítače


Diskuze (13) Další článek: Smartphone jen pro starší 16 let. Na krabičkách telefonů mají být podobná varování jako na cigaretách

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , Garmin Edge, Dotykový displej, Tlačítko, Novinka, Ador, Model, Slunce, Solar GPS, Solar, Obchod, Vyškov, ClimbPro, Úsporný režim, Česká republika, Cyklista,