Další firma ruší účast na MWC kvůli koronaviru. Barcelona bude bez Sony

Další firma ruší účast na MWC kvůli koronaviru. Barcelona bude bez Sony

Obava před nákazou koronavirem se začíná citelně dotýkat nadcházejícího největšího telekomunikačního veletrhu na světě Mobile World Congress (MWC) v Barceloně. Některé firmy ruší tiskové konference, tzn. akce, kde se koncentruje na jednom místě velké množství lidí, jiné rovnou kompletně odříkají účast i ze stánků a dalších veletržních aktivit.

Minulý týden ohlásilo kompletní zrušení účasti LG, Amazon a také nVidia. Čínské TCL vystavovat bude, ale zrušilo plánovanou sobotní tiskovou konferenci. Cestou úplného vynechání akce jde nyní další tradiční velký vystavovatel – Sony. „Protože klademe nejvyšší důraz na bezpečnost a pohodu našich zákazníků, partnerů, médií a zaměstnanců, učinili jsme obtížné rozhodnutí odstoupit od vystavování a účasti na veletrhu MWC 2020 ve španělské Barceloně,“ stojí v tiskovém prohlášení Sony.

Místo tiskové konference online stream

Japonská firma tím pádem ruší také tiskovou konferenci původně plánovanou přímo na stánku na výstavišti Fira Gran Via v hale 3. Místo ní proběhne ve stejném termínu, tzn. pondělí 23. února v 8:30 hodin online stream na YouTube kanálu Xperia, kde Sony své aktuální novinky představí. Nevýhodou takového uvedení bude, že si telefony nebudou moci zájemci a novináři bezprostředně vyzkoušet. 

Pořadatel výstavy, mezinárodní asociace GSMA, se snaží situaci uklidnit. Oceňuje zodpovědný přístup a zavedená preventivní opatření všech vystavovatelů, zejména těch z Číny. I po zrušení účasti některých firem počítá GSMA s celkem 2 800 vystavovateli. Na bezpečnost budou vedle organizátorů dohlížet i španělské zdravotnické organizace.

Klepněte pro větší obrázek
Společnost ZTE chystá zvýšená hygienická a bezpečnostní opatření. Zaměstnanci, kteří přiletí na veletrh z pevninské Číny, budou otestováni na symptomy koronaviru a nejméně 14 dní před veletrhem stráví v izolaci

Pro minimalizaci rizika rozšíření nákazy zavádí GSMA další opatření. Návštěvníci z čínské provincie Chu-pej, kde se nachází i ohnisko nákazy město Wu-chan, nebudou na MWC a jeho doprovodné akce vpuštěni. Návštěvníci z jiných oblastí pevninské Číny musí prokázat, že alespoň 14 dní před MWC pobývali už mimo Čínu. Všichni návštěvníci budou muset dát čestné prohlášení, že nebyli v kontaktu s nikým nakaženým. Na místě budou probíhat i měření teploty.

Opatření proti koronaviru na MWC 2020:

  • intenzivnější čištění povrchů a ploch v exponovaných místech, např. stravovací prostory, zábradlí, WC, vchody / východy, veřejné dotykové obrazovky atd.
  • zvýšená lékařská podpora na místě
  • kampaň na zvyšování povědomí prostřednictvím sdílení informací a značení
  • široká dostupnost dezinfekčních materiálů pro veřejné použití
  • školení všech zaměstnanců o osobních preventivních opatřeních
  • poradenství vystavovatelům při provádění účinného čištění a dezinfekce stánků a kanceláří spolu s pokyny k hygienickým opatřením a běžné prevenci
  • pokyny pro veřejné zdraví a poradenství týkající se barcelonských hotelů, veřejné dopravy, restaurací, obchodů atd.
Diskuze (7) Další článek: Řada Moto G slaví 100 milionů prodaných kusů. Motorola uvádí novinku G8 Power

Témata článku: Sony, Koronavirus, Čína, MWC, Barcelona, Tisková konference, Měření teploty, Online přenos, Veletrhy, GSMA, Mobile World Congress, VPU, Wu-chan, Symptom, Účast, Množství, Dezinfekce, Nákaza, FIRA, Ohnisko nákazy, Vystavovatel, Fira Gran Via


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace