Další nedostatky Pixelů 6? Pomalu se dobíjejí, samy vytáčejí čísla a mají rezervy v grafickém výkonu

Poslední dny se to novinkami okolo řady Google Pixel 6 jen hemží, bohužel ne ve zrovna pozitivním duchu. Testeři dávají do světa vědět celou řadu nelichotivých vlastností novinek od Googlu.

Tou první je pomalé „rychlé“ nabíjení. Obě novinky papírově podporují až 30W dobíjení přes USB Power Delivery PPS a podle Googlu se za půl hodiny nabíjení dostanou z nuly na 50% kapacitu baterie. Jenže v reálu se ukazuje, že dobití druhé poloviny baterie trvá třikrát tak dlouho! Pixel 6 Pro se tedy v praxi dobíjí maximálně 22 Watty, základní Pixel 6 má nabíjecí strop dokonce nastavený jen na 18 Wattů!

Další nedostatky se objevily u grafiky, konkrétně při hraní hry Genshin Impact. Již po dvou minutách hraní poklesne framerate na průměrných 30 fps, a to přesto, že telefon není nijak výrazně horký. Podobně se chová např. čipset Snapdragon 778G, ovšem to se bavíme o procesoru střední třídy! Pokud je k telefonu připevněn ventilátor, framerate se drží okolo 42 fps, což je na úrovni Snapdragonu 888. Je však jasně vidět, že grafika v telefonu je značně nekonzistentní, protože si Google velmi úzkostlivě hlídá i sebemenší teplotní nárusty.

Třetí záležitost se týká softwaru, resp. Google Assistanta. Díky neuvěřitelné chybě totiž hlasový asistent sám od sebe vytáčí náhodně zvolené osoby z telefonního seznamu. Ukázalo se, že se jedná o chybu mikrofonu, který se při „poslechu“ asistentem nezapíná, a ten si tak z celé situace dělá své vlastní závěry. Dle tohoto vlákna na Redditu Pixely často rádi vytáčejí osobu „James“, protože si ticho interpretují jako příkaz „Call James“. Stačí však v nastavení promazat paměť v aplikaci Google, a asistent začne fungovat tak, jak má.

Ukázka náhodného vytáčení čísla Google Assistantem:

O letošních Pixelech se hodně mluví, ovšem spíše v negativním duchu. Již dříve vyšly najevo problémy s displeji, které si vymýšlí dodatečné průstřely, či se čtečkou otisků prstů, která není tak svižná, jak uživatelé očekávají. 

Zdroj Androidauthority, Notebookcheck, 9to5google

Diskuze (7) Další článek: Mobily Huawei se vrací na český trh sankcím navzdory. Nikdy to nevzdáme, tvrdí firma

Témata článku: Google, , , , , , , , , , , , , , , Google Pixel 6, Google Pixel 6 Pro, Notebookcheck, Grafický výkon, Novinka, Vytáčení, Reddit, Rez, Poma, Genshin Impact