Další nezničitelná „cihla“ od AGM nabídne velkou baterii, noční vidění a nejhlasitější mobilní reproduktor

  • AGM oznámilo další superodolný telefon s vyztuženými rohy
  • Pyšní se opravdu hlasitým reprákem a nočním viděním
  • Světelný kruh na zádech se rozbliká v rytmu hudby

Značka AGM se v mobilním světě soustředí výhradně na superodolné telefony, a mezi ně patří i nový model AGM H5 Pro. A protože může být odolný smartphone s Androidem trochu „nuda“, dostal výrobce do telefonu hned několik netradičních funkcí. Mimo velké baterie se můžete těšit na noční vidění, velmi hlasitý reproduktor či světelný prstenec na zádech. 

Robustní konstrukce telefonu se opírá o odolnostní normy IP68/IP69K a MIL-STD810H. Telefon přežije pády z 1,5 metru na zem, půl hodiny jeden a půl metru pod vodní hladinou a dovnitř se nedostane 99 % nečistot a pevných částic. Tělo je navíc odolné vůči poškrábání.

Klepněte pro větší obrázek
Základní specifikace AGM H5 Pro

Do těla s vyztuženými rohy byla integrována 7 000mAh baterie, kterou dobijete přes USB-C nebo přes dockovací piny ve spodní části zad. Konektorovou výbavu zastřešuje sluchátkový jack. Dominantou zad tentokrát není vycentrovaný fotoaparát ale obří reproduktor s logem výrobce. Podle tiskové zprávy se jedná o zatím nejhlasitější mobilní reproduktor (3,5W, 109 dB), který má hravě zastoupit i sirénu. Jinými slovy, počítejte s tím, že tahle „sranda“ vzbudí i ty nejotrlejší spáče.

Foťák od Samsungu a noční vidění k tomu

Reproduktor je obklopen ozdobným kruhem z LED diod, který se rozbliká podle tónů hudby. Fotoaparáty jsou rozestoupeny po stranách. Hlavní 48Mpx foťák doplňuje 20Mpx infračervená kamerka pro noční vidění a 2Mpx makro. Trojici foťáků doplňuje přisvětlovací dioda. Na zádech dále najdete i vycentrovanou čtečku otisků prstů. Regulátory hlasitosti se zamykací klávesou hledejte na pravém boku, akční klávesu, které můžete nastavit, co bude spouštět, hledejte zase vlevo.

Představení telefonu AGM H5 Pro:

Displej telefonu má úhlopříčku 6,52 palce, rozlišení HD+ a maximální jas 500 nitů, výřezová selfie má rozlišení 20 megapixelů. Výkon telefonu zajišťuje Mediatek Helio G85 s 8GB operační pamětí a 128GB úložištěm, které rozšíříte pomocí microSD karet až na dvojnásobek. Stropem mobilní konektivity jsou LTE sítě, ve výbavě nechybí Bluetooth, Wi-Fi, GPS ani NFC. V telefonu pak běží čistý Android 12. V Evropě se se telefon bude prodávat za 369 EUR, což dělá zhruba devět tisíc korun.

Váš názor Další článek: Nové Snapdragony pro střední třídu překvapí podporou 5G a fotoaparátů s vysokým rozlišením

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , Reprák, Noční vidění, Reproduktor, Evropa, Pyšný, Záda, Hudba, Telefon, Velká baterie, Mediatek Helio, AGM,