Další robotický pomocník do domácnosti. Afra C1 vytře podlahy a sám si přivolá výtah

Veletrh CES byl kromě mobilů, počítačů, gadgetů a různých technologických vychytávek plný zajímavých robotů. Na veletrhu byla také společnost Pudu Robotics, která je známá svými roztomilými roboty pro udržování domácnosti. Robot Afra C1 má být schopný a univerzální pomocník nejen do domácnosti.

Afra C1 totiž umí více než běžné robotické vysavače. Zvládá čištění, zametání, vysávání i mopování. Díky autonomním systémům navíc zvládá kromě řízení po různých prostorech i automatické doplňování vody a vypouštění nečistot. Díky vestavěným válcovitý kartáčům, stěrce i odnímatelnému vysavači prachu je navíc vhodný pro různé typy povrchů.

Sám si přivolá výtah

Na čelní straně má velký 10“ displej na kterém ve výchozím stavu koukají roztomilá očka robota, primárně ale slouží k jeho ovládání a nastavení. Robot je ale vybaven i moderní konektivitou, takže umí komunikovat s dalšími zařízeními chytré domácnosti. Díky spolupráci firmy s výrobci výtahů a elektronických bran umí komunikovat i s těmito systémy. 

Nasazení robota tak bude ideální ve velkých vícepodlažních prostorech, kde si robot sám dokáže přivolat výtah nebo otevřít bránu a poklidit co je potřeba. Podle výrobce je produkt jasným příkladem nového trendu - Internetu všeho, který pomůže ještě lepší automatizaci do budoucna. Produkt se má dostat na trh tento rok, cenu ale zatím firma neuvedla.

Kromě robota Afra C1 totiž má firma v nabídce i další roboty. Na CESu ukazovala například robota BellaBot, kterého již některé některé podniky využívají k roznášce občerstvení. Mají v nabídce i robota pro uvádění hostů, robotického recepčního či průvodce. Všichni roboty jsou navzájem propojeni skrze cloud, což pomůže jejich snazší organizaci. 

Takto robot Bella Bot na ruském letišti rozvážel občerstvení:

Váš názor Další článek: Že by konečně průlom? Američané vyvinuli bezpečnější baterie pro mobily na bázi grafenu a elektrolytu

Témata článku: Gadget, Internet, CES, Chytré věci, Chytrá domácnost, Roboti, Podlaha, Počítač, Výtah, Robot, Veletrh, Pomocník, Domácnost