Další tipy a triky pro Sony Ericsson T610

Na začátku ledna jsme vydali článek se zajímavými tipy a triky pro Sony Ericsson T610. Autor nám poslal další kousky, a tak jsme se rozhodli je vydat v samostatném článku, aby nepřišly nazmar.
Další tipy a triky pro Sony Ericsson T610

Úspora energie při trvalém zapnutí funkce Bluetooth

Pokud z nějakého důvodu potřebujete mít permanentně zapnutou funkci Bluetooth, můžete uspořit cennou energii baterie tím, že v menu zakážete viditelnost telefonu (Připojitelnost, Bluetooth, Možnosti, Viditelnost telefonu, Skrýt telefon). Samotný výrobce ve své nápovědě k této položce menu mimo jiné tvrdí následující: "Skrytím telefonu lze ušetřit energii a předejít obdržení nevyžádaných informací (spam)."

Zobrazení seznamu (téměř) všech událostí v kalendáři

Pomocí funkce Najít lze v kalendáři vyhledat libovolnou Událost. Dostanete se k ní následujícím způsobem: Organizátor, Kalendář, Upřesnit, Najít. Díky jednoduché fintě lze však tuto funkci použít také k souhrnnému zobrazení prakticky všech událostí, které máte zadány v telefonu. Stačí, když namísto jakéhokoli znaku zadáte pro vyhledání pouze mezeru. Tímto způsobem se nezobrazí pouze události, ve kterých je jak Předmět, tak Místo specifikováno pouze jedním slovem. I toto lze však vyřešit tím, že při zadávání události na to budete pamatovat, a pokud bude pouze jednoslovná v obou parametrech, přidáte alespoň za jedno z těchto slov právě onu mezeru potřebnou pro její nalezení.

Paměť kalkulačky

Kalkulačka je sice u T610 poměrně jednoduše řešená, ovšem kupodivu obsahuje paměť. Stačí kdykoli potvrdit pravou kontextovou klávesou Další, Uložit do paměti. Paměť se pak objeví na displeji ve formátu M: "číslo". Pro vyvolání (či vymazání) čísla z paměti stačí opět kdykoli zvolit Další.

Zrychlení odesílání zpráv

Pokud vám vadí příliš mnoho potvrzování při odesílání zpráv, a máte-li někoho, komu píšete opravdu často, vytvořte si novou skupiny pro odesílání zpráv, kde bude pouze jeho číslo (maximálně lze vytvořit 10 takových skupin): Telefonní seznam, Práce s kontaktem, Skupiny, Nová skupina. K odeslání zprávy vám pak budou stačit pouhé čtyři kliknutí joysticku (Pokračov., Skupiny, "jméno skupiny", Odeslat) namísto šesti při použití kontaktů.

Prohlížení a úprava schémat ve Windows

Soubory schémat (*.thm) jsou totiž obyčejné TAR soubory používané jako balík hlavně na unixech. Co z toho vyplývá? Pokud si chcete rychle prohlédnout nebo změnit existující schéma, není třeba instalovat Themes Creator Pro - stačí pouze přejmenovat příponu souboru na *.tar a otevřít např. ve Windows Commanderu. Uvidíte použité obrázky a soubor XML, který popisuje jejich přiřazení a také barvy všech položek. Není proto problém rychle přepsat obrázky vlastními, popř. změnit barvy. Po úpravě pak opět pouze přepíšete příponu souboru zpět na *.thm. Je to podobné jako skiny do Winampu, kde "kouzelný" soubor *.wsz je vlastně ZIP obsahující podobnou sadu souborů.

Poznámka redakce: Všechny tipy a triky naleznete v původním článku.

Diskuze (26) Další článek: Nový firmware pro Sony Ericsson P900 ke stáhnutí

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T610, Trik, Tip, Son, TRI, Eri, Pro +, Funkce najítSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Bláznění ve hře Goat Simulator 3 startuje už v listopadu. Studio oznámilo datum vydání
Michal Maliarov
Datum vydáníGoat SimulatorAkce
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Jak přečíst platební kartu mobilem a k čemu je to dobré

Pokud vlastníte telefon s technologii NFC, můžete prostřednictvím aplikace pro Android zkusit načíst údaje ze své bezkontaktní karty. Vyzkoušíte si tak třeba, jak moc je náchylná k případnému RFID skimmingu.

Jan Spěšný
NávodyMobilní aplikace
Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

Vybrali jsme 16 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Za své peníze chtějte maximum

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 16 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace