Další tipy a triky pro Sony Ericsson T610

Na začátku ledna jsme vydali článek se zajímavými tipy a triky pro Sony Ericsson T610. Autor nám poslal další kousky, a tak jsme se rozhodli je vydat v samostatném článku, aby nepřišly nazmar.
Další tipy a triky pro Sony Ericsson T610

Úspora energie při trvalém zapnutí funkce Bluetooth

Pokud z nějakého důvodu potřebujete mít permanentně zapnutou funkci Bluetooth, můžete uspořit cennou energii baterie tím, že v menu zakážete viditelnost telefonu (Připojitelnost, Bluetooth, Možnosti, Viditelnost telefonu, Skrýt telefon). Samotný výrobce ve své nápovědě k této položce menu mimo jiné tvrdí následující: "Skrytím telefonu lze ušetřit energii a předejít obdržení nevyžádaných informací (spam)."

Zobrazení seznamu (téměř) všech událostí v kalendáři

Pomocí funkce Najít lze v kalendáři vyhledat libovolnou Událost. Dostanete se k ní následujícím způsobem: Organizátor, Kalendář, Upřesnit, Najít. Díky jednoduché fintě lze však tuto funkci použít také k souhrnnému zobrazení prakticky všech událostí, které máte zadány v telefonu. Stačí, když namísto jakéhokoli znaku zadáte pro vyhledání pouze mezeru. Tímto způsobem se nezobrazí pouze události, ve kterých je jak Předmět, tak Místo specifikováno pouze jedním slovem. I toto lze však vyřešit tím, že při zadávání události na to budete pamatovat, a pokud bude pouze jednoslovná v obou parametrech, přidáte alespoň za jedno z těchto slov právě onu mezeru potřebnou pro její nalezení.

Paměť kalkulačky

Kalkulačka je sice u T610 poměrně jednoduše řešená, ovšem kupodivu obsahuje paměť. Stačí kdykoli potvrdit pravou kontextovou klávesou Další, Uložit do paměti. Paměť se pak objeví na displeji ve formátu M: "číslo". Pro vyvolání (či vymazání) čísla z paměti stačí opět kdykoli zvolit Další.

Zrychlení odesílání zpráv

Pokud vám vadí příliš mnoho potvrzování při odesílání zpráv, a máte-li někoho, komu píšete opravdu často, vytvořte si novou skupiny pro odesílání zpráv, kde bude pouze jeho číslo (maximálně lze vytvořit 10 takových skupin): Telefonní seznam, Práce s kontaktem, Skupiny, Nová skupina. K odeslání zprávy vám pak budou stačit pouhé čtyři kliknutí joysticku (Pokračov., Skupiny, "jméno skupiny", Odeslat) namísto šesti při použití kontaktů.

Prohlížení a úprava schémat ve Windows

Soubory schémat (*.thm) jsou totiž obyčejné TAR soubory používané jako balík hlavně na unixech. Co z toho vyplývá? Pokud si chcete rychle prohlédnout nebo změnit existující schéma, není třeba instalovat Themes Creator Pro - stačí pouze přejmenovat příponu souboru na *.tar a otevřít např. ve Windows Commanderu. Uvidíte použité obrázky a soubor XML, který popisuje jejich přiřazení a také barvy všech položek. Není proto problém rychle přepsat obrázky vlastními, popř. změnit barvy. Po úpravě pak opět pouze přepíšete příponu souboru zpět na *.thm. Je to podobné jako skiny do Winampu, kde "kouzelný" soubor *.wsz je vlastně ZIP obsahující podobnou sadu souborů.

Poznámka redakce: Všechny tipy a triky naleznete v původním článku.

Diskuze (26) Další článek: Nový firmware pro Sony Ericsson P900 ke stáhnutí

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T610, Tip, Eri, TRI, Trik, Son, Funkce najít


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40