Další týden, další Apple Shop. Tenhle je první mimopražský a má za sebou zajímavé prvenství

Už to budou dva roky, co měl šéf Applu Tim Cook slíbit Andreji Babišovi pražský Apple Store. Ale kde nic, tu nic. Letos v srpnu způsobil premiér pozdvižení znovu, upozornil na inzerát, který podle něj hledal šéfa pro „jeho“ Apple Store. Nadšení vydrželo pár hodin, ukázalo se, že jde o Apple Shop. To je nižší level prodejny, do které školí personál přímo Apple, ale provozuje ji partner.

První český Apple Shop už v roce 2014 zpřístupnila Alza v holešovické centrále, druhý teprve minulý týden otevřel Electroworld v obchodním centru Metropole Zličín. A teď se Alza ozvala s  třetím českým a prvním mimopražským Apple Shopem.

Je součástí plzeňského showroomu (Truhlářská 5) a má za sebou jeden primát – v minulosti šlo o první prodejnu, která v zemích střední a východní Evropy splnila podmínky programu Apple White Plus. To je Applem stanovený soubor standardů, který znamená prémiový způsob vystavení produktů, přítomnost Applem vyškoleného odborníka a další. K dnešnímu dni Alza splňuje podmínky programu White Plus na pobočkách ve Zlíně, Liberci, Českých Budějovicích a v Praze na Andělu.

Rozsah White Plus prodejny je menší, než v případě Apple Shopu. Plzeňská pobočka tedy do Apple Shopu v posledních týdnech „dorostla“. Nově v showroomu patří produktům značky Apple 70 m2, k vidění je kompletní portfolio určené pro český trh, aktuálně 47 typů produktů od nejnovějších iPhonů, přes MacBooky, Apple Watch až po originální příslušenství.

Diskuze (6) Další článek: Co očekávat od řady Galaxy S21? Víme vše podstatné, Samsung si úniky neuhlídal

Témata článku: Apple, Apple Watch, Apple Store, Tim Cook, Alza, Apple Shop, Andrej Babiš, Showroom, Evropa, Dejvice, Electroworld, Produkt, České Budějovice, Anděla, Praha, Prvenství, Zlín, Holešov, Metropole Zličín, Prodejna, Liberec, Apple Watch na Heureka.cz