Další týden, další Apple Shop. Tenhle je první mimopražský a má za sebou zajímavé prvenství

Už to budou dva roky, co měl šéf Applu Tim Cook slíbit Andreji Babišovi pražský Apple Store. Ale kde nic, tu nic. Letos v srpnu způsobil premiér pozdvižení znovu, upozornil na inzerát, který podle něj hledal šéfa pro „jeho“ Apple Store. Nadšení vydrželo pár hodin, ukázalo se, že jde o Apple Shop. To je nižší level prodejny, do které školí personál přímo Apple, ale provozuje ji partner.

První český Apple Shop už v roce 2014 zpřístupnila Alza v holešovické centrále, druhý teprve minulý týden otevřel Electroworld v obchodním centru Metropole Zličín. A teď se Alza ozvala s  třetím českým a prvním mimopražským Apple Shopem.

Je součástí plzeňského showroomu (Truhlářská 5) a má za sebou jeden primát – v minulosti šlo o první prodejnu, která v zemích střední a východní Evropy splnila podmínky programu Apple White Plus. To je Applem stanovený soubor standardů, který znamená prémiový způsob vystavení produktů, přítomnost Applem vyškoleného odborníka a další. K dnešnímu dni Alza splňuje podmínky programu White Plus na pobočkách ve Zlíně, Liberci, Českých Budějovicích a v Praze na Andělu.

Rozsah White Plus prodejny je menší, než v případě Apple Shopu. Plzeňská pobočka tedy do Apple Shopu v posledních týdnech „dorostla“. Nově v showroomu patří produktům značky Apple 70 m2, k vidění je kompletní portfolio určené pro český trh, aktuálně 47 typů produktů od nejnovějších iPhonů, přes MacBooky, Apple Watch až po originální příslušenství.

Diskuze (6) Další článek: Co očekávat od řady Galaxy S21? Víme vše podstatné, Samsung si úniky neuhlídal

Témata článku: Apple, Apple Watch, Tim Cook, Apple Store, Apple Shop, Alza, Andrej Babiš, Showroom, České Budějovice, Evropa, Produkt, Anděla, Zlín, Praha, Electroworld, Prodejna, Prvenství, Metropole Zličín, Liberec


Určitě si přečtěte

Možná ho máte i vy. Nejprodávanějším mobilem roku 2020 je...
Jan Láska
ŽebříčkyStatistika
Zkoumáme první selfie kameru schovanou v displeji. Převládají rozpaky
Filip KůželMartin Miksa
Selfie v displeji
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 26

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Hejt na Google. Android 11 vzal skvělé bubliny a totálně je zkazil
Filip KůželVladislav Kluska
HejtAndroid 11