Dáma a Piškvorky: první on-line hry pro mobily

Jste hraví a rádi soupěříte s ostatními? Česká společnost Cotopia Wireless přinásí první on-line herní platformu. Ať už jste kdekoli na světě, prostřednictvím GRPS a Javy si můžete zahrát s kýmkoliv a zdarma.
Dáma a Piškvorky: první on-line hry pro mobily

Pokud máte soutěživého ducha, určitě si občas zahrajete nejen na mobilním telefonu nějakou zajímavou hru. Samotné mobily ale v současnosti nabízí čím dál větší herní potenciál. Toho využila i česká firma Cotopia Wireless, která přináší první on-line herní platformu pro mobilní telefony v Evropě. Systém umožňuje hrát deskové hry na telefonu proti ostatním hráčům z celého světa, navíc nejste vázáni místně ani časově. Stačí mít potřebný signál a být připojen k internetu prostřednictvím GPRS.

V této době jsou k dispozici populární deskové hry Dáma a Piškvorky. V plánu jsou ovšem i další zajímavé hry, podle informací výrobce se má jednat o šachy. Celý systém je ale navržen tak, aby bylo snadné přidávat další hry, které jsou určeny pro multiplayer. Můžeme tedy do budoucna očekávat spoustu dalších zajímavých herních aplikací. Mezi další připravované vylepšení patří například možnost posílání textových zpráv.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud jste se rozhodli jednu z deskových her vyzkoušet, stačí si stáhnout základní balíček o velikosti zhruba 50 kB, a to buď přes WAP z adresy http://wap.cotopia.com nebo ze stránek výrobce. Balíček obsahuje obě hry - tedy Dámu i Piškvorky. Po prvním spuštění hry na telefonu se zaregistrujete na herní server a vyberete si hru, kterou chcete začít hrát. Dále už jen stačí počkat na spoluhráče, který bude přidělen systémem.

V současné době si můžete hry stáhnout zdarma. Jedinou podmínkou je mít jeden z podporovaných telefonů. Mezi ně patří tyto modely: Nokia 3300, 3510i, 6100, 6200, 6220, 6610, 6800, 7210, 7250, 7650 a 8910i. Dále Sony Ericsson P800 a Siemens C55 a S55.

Diskuse: co říkáte na on-line hraní přes mobil? Láká vás tato služba?

Diskuze (18) Další článek: Motorola do konce roku představí 16 nových mobilů

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Hry, Siemens C55, Sony Ericsson P800, Základní balíček, MOBI, Dáma, MobilPřehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

Přehled telefonů, které dostanou Android 12. Dočkají se topmodely i levnější smartphony

** Pixely už jej mají, nyní se čeká na další mobilní výrobce ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V níže uvedeném seznamu se dozvíte, kde aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Intel vrací úder. Procesory Intel Alder Lake překonávají AMD, ale konkurent to nevzdává

Nová generace procesorů Intel Alder Lake dorazila na trh. Dvanáctá generace Intel Core je v mnohém revoluční a konečně přináší výkon, se kterým dokáže AMD Ryzeny překonat.

Jan Pánek
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Chrome 91 má nové funkce a slibuje až o 23 % vyšší výkon
Karel Kilián
JavascriptAktualizaceChrome