Dell s Windows jsou dál než Apple s macOS. Umožní ovládat iPhone přímo z počítače

Pokud používáte iPhone a PC Dell (ročník 2018 a novější), můžete zrcadlit obrazovku telefonu na displej počítače a mobil tak plně ovládat. Jediné, co potřebujete, je nainstalovaná aplikace Dell Mobile Connect (zdarma pro Windows a iOS). Ta vám pak umožní ovládat iPhone (iOS 11 a novější) pomocí klávesnice a myši.

Nehodí se to ale jen k navigaci v prostředí a zadávání textů, jako v případě iMessage. Podpora je totiž široká, např. lze i gesty drag and drop přetahovat fotografie nebo videa a jiné soubory. Aplikace Dell Mobile Connect je dostupná i pro Android, kde umí pracovat i s hudbou a dokumenty.

Kromě nové funkce systému iOS Dell říká, že uživatelé Androidu mohou používat své počítače i k ​​odesílání souborů prostřednictvím MMS. I když Apple podobné zrcadlení jeho zařízení neumožňuje, díky funkci Handoff a aplikacím dostupných na obou platformách může dosáhnout stejného výsledku.

Handoff např. převede rozepsaný text z aplikace Zprávy či Mail v iPhonu nebo iPadu do stejné aplikace v počítači Mac. Když pak v jednom zařízení zkopírujete text, můžete jej použít ve druhém. Díky funkci AirDrop lze zase přeposílat soubory, fotografie i videa napříč používanými zařízeními.

Chcete-li skutečné zrcadlení, můžete vyzkoušet např. aplikaci 1Keyboard (249 Kč pro macOS).

Diskuze (37) Další článek: Apple, OnePlus a Honor vytasili jarní esa. Premiéry pokračují hned příští týden

Témata článku: Dell, iPhone, iOS, Android, Aplikace, Windows, Počítače, IMessage, Handoff, MMS, MacOS, Soubor, Počítač, Zrcadlení


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze