Den v New Yorku, aneb tak fotí Note 9. Oproti S9 rozdíl nenajdete, ale s S Penem se dají dělat psí kusy

Po práci legraci. Ale i když zbyl po tiskové konferenci čas, nezahálel jsem a na výpravu jsem vzal Samsung Galaxy Note 9, který jsme hned v New Yorku dostal na vyzkoušení. Tady máte ukázkovou galerii, ze které si můžete udělat představu o tom, jak novinka fotí.

Žádné velké překvapení se nekoná, vždyť foťák pochází z Galaxy S9 Plus, kterému i po půl roce patří čtvrté místo v žebříčku DxO Mark. Posun ale nastal v nenápadné drobnosti – dálkovém ovládání.

Tlačítko na dotykovém peru S Pen totiž lze požívat jako spoušť fotoaparátu a aniž bych ty situace vyhledával, za první společný den se naskytlo hned několik takových, kdy jsem byl za dálkové ovládání vděčný. Ne že by bez nich stejné snímky nemohly vzniknout, ale takhle to bylo jednodušší.

  1. Snímek první – špička raketoplánu s vyklopeným přistávacím kolem. Telefon byl opřený o zeď, pero jsem držel v ruce a fotil, až když jsem kompozici považoval za ideální.
  2. Snímek druhý – vnitřek nákladového prostoru raketoplánu. Dovnitř se nesmělo, ale na břiše byl otevřený malý otvor, kterým se dalo nahlédnout. Aktivoval jsem blesk, jednou rukou se natáhnul až téměř k ústí otvoru, ve druhé jsem držel S Pen a mačkal spoušť. Ne, tohle není o kvalitě fotky, spíš mě zajímalo, jak to vypadá uvnitř a jinak bych se tam prostě nepodíval.
  3. Snímek třetí vám neukážu, je z dalšího dne a z rodinné oslavy, ale jde o typickou situaci, kde dálková spoušť exceluje. Typický scénář je takový, že fotograf narovná všechny zúčastněné do hledáčku, spustí časovanou samospoušť a dobíhá. Pak zpět, podívat se na snímek, znovu spoušť, znovu běh a tak dokola, až se zadaří. S S Penem v ruce to bylo jednodušší. Stoupl jsem si do skupinky, počkal, až se všichni porovnají, nasekal jsem několik snímků, pak vše jednou zkontroloval a bylo hotovo.

PS: Až teď se dívám, že některé snímky nejsou korektně otočené. V telefonu jsou orientované dobře, ale někde na cestě mezi ním a naším redakčním systémem nastal problém.

Ze zákulisí newyorkské tiskové konference:

 

Diskuze (9) Další článek: The Plug: Kola značky Ghost mají USB konektor na nabití mobilu. Kde bere šťávu?

Témata článku: Samsung, Focení mobilem, Fotoaparát, DxOMark, Galerie, Tisková konference, Raketoplán, Pen, New York, Ústí nad Labem, Nákladový prostor, Pero, Malý otvor, Nen, Spoušť fotoaparátu, Nena, Čtvrté místo, Spoušť, Psí kus, Velké překvapení, Typická situace, Note, DxO Mark, Ukázková galerie, Snímek


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
AAWireless: malá krabička, která zpřístupní Android Auto i bez kabelu
Jan Láska
Chytré autoAndroid AutoPro řidiče
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej