Designér zkřížil iPhone 14 Pro a hodinky Apple Watch Ultra. Tento odolný iPhone by mnozí brali všemi deseti

  • Jak by vypadal kříženec iPhonu 14 pro a Apple Watch Ultra?
  • Designér ukázal možnou podobu budoucího top iPhonu
  • Podobné zařízení dorazí na trh nejdříve příští rok

Co se může stát, když zkřížíte iPhone a chytré hodinky? Zajímavý koncept. Konkrétně pod grafiku s označením „iPhone Ultra“ se podepsal průmyslový designér Jonas Daehnert z Německa. Netvořil koncept podle jakýchkoliv úniků, zaměřil ses na klasickou podobu iPhonu 14 Pro, kterou doplní robustnost hodinek Apple Watch Ultra. A ve finále vyšel koncept na výbornou.

V čelní strany se jedná o klasický iPhone, změny jsou patrné u vyztužených boků. Na pravé straně je umístěno vystouplé zamykací tlačítko, na levém boku jsou v podobném duchu vyvedeny regulátory hlasitosti. Fyzický přepínač tichého režimu má zdrsněný povrch, oranžová klávesa je podle autora konceptu programovatelná. Vyztužené boky přechází do prostornějších zad (celá tloušťka konceptu činí 12 mm), tím pádem by se u telefonu našlo i více místo pro baterii. Ostrůvek s fotoaparáty přitom zůstává bez větších změn. Na spodní hraně pak mezi dvojici reproduktorů vidíme konektor USB-C.

Klepněte pro větší obrázek
Koncept odolného iPhonu s přídomkem „Ultra“. Jak se vám líbí?

Designér sice nevycházel z žádných úniků, přesto tak úplně „nevařil z vody“. O odolném iPhonu se dříve hovořilo ve spojitosti s letošní řadou iPhone 15, u které by potenciální iPhone 15 Ultra doplnil modely iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Apple by tím navíc efektně zastínil chybějícího nástupce iPhonu 14 Plus, který je v portfoliu Applu velkým propadákem.


Nejoblíbenější iPhony

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 77 obchodů za ceny od 13 719 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 128GB Apple iPhone 15 128GB
nabízí 80 obchodů za ceny od 18 680 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 81 obchodů za ceny od 24 290 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 15 Pro Max 256GB Apple iPhone 15 Pro Max 256GB
nabízí 80 obchodů za ceny od 29 890 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené iPhony


Jenže podle posledních zpráv by se mohlo podobně vypadající zařízení na trhu objevit nejdříve až v příštím roce, spadalo by tedy až do řady iPhone 16. Ve spojitosti s „Ultrou“ však zatím nepadla zvýšená odolnost, ale zatím „jen“ vylepšené specifikace. Nový nejvyšší model by měl mít za rok oproti ostatním iPhonům ještě lepší fotoaparát, rychlejší procesor, větší displej a možná i tělo úplně bez konektorů. Což je cesta, kterou se chce Apple zřejmě do budoucna vydat. USB-C má mezi iPhony zažít skutečně jen epizodní roli...

Via: Macrumors

Diskuze (12) Další článek: Vysílače pro mobilní síť Vodafonu v Česku bude částečně napájet solární energie

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , Možná podoba, Podobné zařízení, Apple Watch Ultra, Kříženec, Koncept, Ultrou, Macrumors, Bok, Designer, IPhonům,