Diskuse: jak vám jede GPRS?

Využíváte mobilního internetu přes GPRS? U kterého operátora a s jakým mobilem? Jste s GPRS připojením spokojeni? Zdá se vám stabilní? Jakých rychlostí běžně dosahujete? Vyjádřete se v diskusi!
Diskuse: jak vám jede GPRS?

Rádi bychom se dozvěděli, jaké máte zkušenosti s GPRS připojením u našich operátorů. Můžete rovněž uvést, ve které oblasti bydlíte a jaký typ mobilního telefonu používáte. Zajímají nás zkušenosti reálných uživatelů. Teoretické manuály telefonů a technická čísla operátorů se přeci jen liší od běžné praxe.

Největší skupina uživatelů bude pravděpodobně využívat neomezený paušál Data Nonstop od Eurotelu. Pokud stáhnete více jak 70 MB měsíčně, je tato nabídka bezkonkurenční. Druhý v pořadí, jenž se rozhodl učinit radikální kroky v oblasti mobilního internetu, byl T-Mobile. Ten představil celou řadu datových tarifů, jež jsou výhodné spíše pro občasné surfaře. Na druhou stranu nabízí zrychlené kódování CS-3 a CS-4. Ve spojení s doplňkovými službami pro úsporu dat GPRSpeed a GPRSpeed Plus má ze všech tří operátorů jednoznačně nejrychlejší GPRS přenosy. Oskar zatím s žádnými datovými balíčky nepřišel.

Tip: pokud máte nějaký problém s GPRS, svůj dotaz můžete položit i do naší poradny, kde jsme nově založili téma GPRS

Co se týče mobilních telefonů, na vrcholu stojí s konfigurací timeslotů 4 + 2 Alcatel OT 715, Siemens S55, Philipsy řady Fisio (620, 625, 820, 825) a Sharp GX13. S rychlostí 4 + 1 pak následují Motoroly, Siemensy, Sony Ericssony, Sagemy a další. Ostatní výrobci zastupují zbylé konfigurace. Podrobný článek o GPRS mobilech naleznete zde. V otázce konfigurace timeslotů se občas dostáváme do rozporu s tvrzením výrobců mobilů na jedné straně a praktickými zkušenostmi uživatelů na straně druhé. Typickým příkladem jsou právě mobily značky Sony Ericsson. K částečnému rozřešení situace by právě měla sloužit i tato diskuse. Tak pojďme na to.

Diskuse: u kterého mobilního operátora využíváte GPRS? Kdy se připojujete a kolik dat měsíčně stáhnete? Jaký mobil k mobilnímu internetu používáte? Zdá se vám připojení stabilní? Jakých rychlostí běžně dosahujete? Liší se denní a noční provoz?

Diskuze (145) Další článek: Od ledna podraží služby operátorů

Témata článku: Ostatní, Philips Fisio 620, Sharp GX13, Siemens S55, GPRS, Jak, Radikální krok, Disk, Diskuse, Největší skupinaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone