Displej nového iPadu se hýbe jako želé. Apple tvrdí, že je to normální

Nebyl by to Apple, aby s vydáním nových produktů nepřišla nějaký problém nebo aféra. Ta se tentokrát týká nového, zcela redesignovaného iPadu mini 6. První uživatelé včetně velkých redakcí jako The Verge totiž u nového tabletu zaznamenali problém při scrollování obrazu, který hned dostal název #jellygate.

Problém spočívá v tom, že při scrollování se obraz na jedné straně displeje načítá rychleji, než na té druhé, takže se celý obraz vlní a třese podobně jako želé a nevypadá to vůbec hezky. Na kauzu už reagoval i samotný Apple. Místo přiznání problémy a nápravy však uvedl, že podobný efekt, je u tabletů s LCD obrazovkami normální a není tedy co opravovat. 

Na druhou stranu je třeba dodat, že „želé efekt” je dle testerů u displeje vidět pouze ve zpomaleném záběru a pokud se na něj vyloženě nezaměříte, možná si jej při běžném používání ani nevšimnete. A rozhodně vás nebude nijak omezovat.

Představení iPadu mini 6. generace:

Zdroj: The Verge

Diskuze (24) Další článek: Dxomark otestoval nové iPhony 13. Model Pro se stal aktuálním králem videa

Témata článku: iOS, Tablety, iPadOS, Displeje, Kauzy, Apple Pencil, ? Displej, Želé, Obraz, The Verge, Displej, Skrolování, Telefony s iOS na Heureka.cz