FPV | DJI | Drony

DJI chce kultivovat bestie pilotované přes brýle. První informace o dronu DJI FPV

DJI připravuje FPV dron. Představený má být 2. března, ale díky všemožným únikům už teď máme docela dobrou představu, jak bude vypadat. Proč je zrovna tahle kvadrokoptéra tak důležitá?

Co je FPV drone vysvětlujeme v následujícím videu. Je to technika, se kterou se dají natočit dechberoucí záběry, ale také je to obor docela úzké skupiny nadšenců, která pokořila docela výrazné vstupní bariéry. Drony se prvně stavěly na míru, dnes už běžně koupíte hotové sety, ale stále jde o rychlé a těžko ovladatelné bestie, které nezvládne každý.

Jak se FPV drone liší od běžné kvadrokoptéry?

DJI už delší dobu nakukuje do odvětví. Prodává FPV brýle i další techniku a jeho konvenční drony umožňují ovládání pomocí FPV brýlí. Ale až dron DJI FPV bude první model postavený primárně na FPV létání. Od tohoto modelu čekejme kultivaci odvětví, přístupnější ovládání a sofistikovaný design.

Nejlepším zdrojem informací o DJI FPV je @OsitaLV. Díky tomuto čínskému pilotovi a fotografovi máme obrázky, video a dokonce jsme v jednom z obchodů viděli krabici soupravy DJI FPV Combo. Podívejte se do galerie, více se dozvíme 2. března při světové premiéře. Nedlouho nato by se měl DJI FPV objevit i na našem trhu.

Diskuze (2) Další článek: Chování aplikací na pozadí? Žebříčku dominují Samsungy s Androidem 11

Témata článku: , , , , , , , Technika, Kult, F +, Dron, Bestie, BES,