DJI Pocket 2: Miniaturní kamera na gimbalu konečně dává smysl

 • Nová generace přináší výrazně lepší zvuk a příjemnější obraz
 • Stále jde o kapesní kameru s perfektní stabilizací
 • Kvůli bohatému příslušenství se vyplatí dražší sada

Plusy

 • Kvalita obrazu
 • Stabilizace
 • Čtyři mikrofony

Minusy

 • Horší rozšiřitelnost u základní verze
 • Méně odolné jak kamera typu GoPro
? 8/10
Hodnocení
redakce

Když DJI uvedl kameru Osmo Pocket, šlo hlavně o experiment a vyzkoušení zcela nové kategorie zařízení. Miniaturní gimbal s kamerou, který DJI používá na svých dronech, dostal držák s malým displejem a začal se prodávat jako Osmo Pocket.

Nyní po dvou letech přichází nástupce – DJI Pocket 2 – a po všech stránkách svého předchůdce překonává. První generaci se vytýkala nekvalita nahraného zvuku, dynamický rozsah a příliš úzký úhel záběru, který moc nevylepšily ani širokoúhlé nástavce. První generace nepočítala s umístěním na stativ, DJI nějak nevěděl, kam ji přesně v portfoliu zařadit: na akční kameru je to přece jen  delikátní zařízení, současně jako reportážní/vlogovací kamera nestačil záznam zvuku a ohnisko.

Konečně lepší zvuk

Novinka Pocket 2 obsahuje čtyři mikrofony, jeden pro každý směr a kromě zaměření zvuku, kam se dívá kamera, můžete nahrávat současně zvuk z přední strany i váš komentář ze zadní strany. Spodní část kamery lze nyní měnit pomocí různých nástavců, přičemž i v základním balení dostanete adaptér na stativ.

Dražší varianta DJI Pocket 2 Creator Combo, kterou vám popravdě spíš doporučím, obsahuje především dolní nástavec DJI Pocket 2 Do-It-All, který přidává Wi-Fi a Bluetooth, audiokonektor pro mikrofon a sluchátka, vestavěný přijímač pro také přibalený bezdrátový mikrofon, stativový závit a bokem vedený USB-C konektor pro napájení i na stativu. Náhled z kamery tak na mobilu uvidíte bezdrátově a zvuk nahrajete s jistotou i na větší vzdálenost než je délka natažené paže.

DJI Pocket 2 nabídne perfektně stabilizovaný záznam až v rozlišení 4K/60. Za dobrých světelných podmínek vypadá obraz báječně. Za tmy už narůstá šum, ale stále kamera dokáže poskytnout zřetelný obraz a díky většímu senzoru tu poznáte velké zlepšení od předchozí generace.

Ukázky záběrů jsem záměrně nahrál na YouTube, abyste získali věrnější představu o prezentované kvalitě. Samotný soubor se na kameře ukládá ve vyšší kvalitě, ale výsledky vaši diváci nejčastěji uvidí prostřednictvím YouTube. Nahrané záběry nejsou nijak upravované, soubor z kamery jsem přímo nahrál na YouTube:

Ukázka natáčení za dne:

Ukázka natáčení v noci (30 minut po západu Slunce):

Lepší ergonomie a stabilizace

I předchozí verze uměla z boku připojit mobilní telefon přes USB-C nebo Lightning a využít jej pro náhled videa, ovládání a záznam. Nově můžete místo tohoto adaptéru přicvaknout malý modul s joystickem a tlačítkem pro lepší ovládání. Joystickem lépe doladíte směr kamery nebo zoom obrazu.

Oproti natáčení na mobilním telefonu oceníte především mnohem lepší ergonomii, kdy se kamera lépe drží, dokáže si sama udržet vodorovný záběr a díky sledování obličeje ActiveTrack 3.0 nemusíte neustále hlídat, zda neutíkáte ze záběru. 

Navíc u telefonu a třeba akční GoPro kamery máte jen elektronickou stabilizaci při natáčení videa. Při větších otřesech u nich dochází k viditelnému rozmazávání hran nebo cukání scény. Tady je díky přesnému gimbal stabilizátoru obraz mnohem plynulejší a klidnější. 

Telefony Samsung Galaxy umí zapnout superstabilní video, kdy se pro natáčení použije výřez z širokoúhlého objektivu. Získáte výrazně stabilnější video než z klasické elektronické stabilizace, ale ani tento režim se nevyrovná gimbalu na DJI Pocket 2. 

Galaxy S10e ve FullHD oproti DJI Pocket 2 ve 4K

Obraz příjemný, bez zbytečného zkreslení

Mírně širší ohnisko, které odpovídá 20 mm případně úhlu záběru 93°, představuje příjemný kompromis bez snahou zabrat co nejvíce scény a přitom potlačit deformace širokého záběru. U první generace jste pro selfie natáčení z ruky téměř potřebovali přídavný širokoúhlý adaptér, tedy vám stačí základní objektiv. Součástí Creator Combo je ale navíc přídavný širokoúhlý adaptér, který obraz ještě rozšíří, bez dříve viditelných deformací barev na okrajích.

Na DJI Pocket 2 skvěle vidíte, jak velký smysl dává čekání na druhou generaci. První generace mne sice nadchla svým konceptem, ale provedení mnoho chybělo. Zejména těžko jste získali kvalitní zvuk a obraz v horších světelných podmínkách už nestačil. Druhá generace, zejména v sadě Creator Combo, mi už dává smysl jako univerzální přenosná kamera pro stabilní záběry a reportážní natáčení s komentující osobou v záběru.

Na trhu nic podobného neexistuje, takže DJI nebojuje proti nějakému konkrétnímu konkurenčnímu produktu, ale proti telefonům, akčním kamerám i digitálním fotoaparátům. Na spoustu situací bohatě stačí mobilní telefon, v jiných je mnohem vhodnější využití akční kamery a digitální fotoaparát je nenahraditelný v dalších podmínkách. DJI Pocket 2 ale dokáže zabodovat v těch několika hraničních situacích, kdy jiné dostupné prostředky ztrácejí dech.

Skvělý nástroj do vaší sady

Pokud natáčíte videa ve větším rozsahu, máte vždy více kamer a volíte si tu pravou podle dané situace. Volíte ten správný nástroj k dosažení požadovaného cíle. DJI Pocket 2 se tak nestane tou kamerou, kvůli které přestanete natáčet a fotit mobilem, nebo prodáte zrcadlovku. Stane se ale nedílnou součástí dostupných nástrojů, na které se můžete spolehnout a nemusíte trpět zbytečnými kompromisy.

DJI Pocket 2 ve zkratce

 • Rozměry a hmotnost: 12,5 × 3,8 × 3 cm, 117 g
 • Stabilizace: 3 osy
 • Rozsah: vodorovně -230° až +70°, svisle: -100° až +50°, náklon ±45°, nejvyšší rychlost 120°/s
 • Snímač: 64MPx, 1/1,7" CMOS
 • Objektiv: FOV 93° f/1,8, 20mm ekv.
 • Rozsah ISO: foto 100-6400 (16 MP), 100-3200 (64 MP), video 100-6400, zpomalený 100-3200
 • Elektronická závěrka: 8-1/8000 s
 • Max rozlišení: 9 216 × 6 912 pixelů
 • Foto režimy: Single Shot, Countdown: 3, 5, 7 s, panorama: 3×3, 180°
 • Rozlišení videa: 4K Ultra HD: 3840×2160 @ 24/25/30/48/50/60fps; 2.7K: 2720×1530 @ 24/25/30/48/50/60fps; FHD: 1920×1080 @ 24/25/30/48/50/60fps
 • Video režimy: HDR Video, Timelapse, Motionlapse, Hyperlapse
 • Akumulátor: 875 mAh
 • Výdrž: 140 minut (1080p/24fps video)
 • Nabíjení: 73 minut (s 5V/2A USB adaptérem)
 • Příslušenství: obal, adaptéry pro USB-C a Lightning, joystick s tlačítkem, dolní kryt se závitem pro stativ, USB-C kabel, poutko
Diskuze (3) Další článek: Konec nadějí. Aukce skončila, čtvrtý velký operátor z ní nevzešel

Témata článku: Video, Recenze, Bluetooth, YouTube, Wi-Fi, DJI, Stabilizace, Akční kamera, Lightning, Timelapse, Nástroj, Adaptér, Kamera, Stativ, Countdown, ActiveTrack, Zvuk, Natáčení, Drony DJI na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nabíjení nemusí být nuda. PixelCable umí věci, které byste od kabelu určitě nečekali

Nabíjení nemusí být nuda. PixelCable umí věci, které byste od kabelu určitě nečekali

** Nabíjecí kabely pro telefony jsou nuda ** Zažitý stereotyp chce změnit PixelCable ** Má svůj displej, jednotku s firmwarem i samostatnou aplikaci

Martin Miksa
GadgetNabíjeníSmartphony
Vyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Vyrobte si elektřinu sami. S dobře vybranou fotovoltaikou vás nebude trápit zdražování, Rusko a vlastně ani vlastní stát

Zdražení se na nás valí ze všech stran a nejvíce se týká energií. Ať už je to plyn, pohonné hmoty, nebo elektřina. Z těchto tří můžete nejvíce zahýbat právě s elektřinou, a to investicí do fotovoltaické elektrárny. Podívejme se objektivním pohledem, pro koho je vhodná, a komu se naopak vůbec nevyplatí.

Jiří Kuruc
EnergetikaFotovoltaika
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

Chcete malý telefon s Androidem? Nejste sami. Zapojte se do petice, za kterou stojí ex-šéf hodinek Pebble

** Špičkové kompaktní Androidy v minulosti drželo nad vodou Sony ** Dnes už kompaktní a dobře vybavený Android na trhu nenajdete ** Tato petice se to pokouší změnit, a vy k tomu můžete sami přispět

Martin Chroust
Kompaktní velikostVlajková loďAndroid
Arma odhaluje svoji budoucnost. Reforger je ukázkou nové technologie Enfusion

Arma odhaluje svoji budoucnost. Reforger je ukázkou nové technologie Enfusion

Po dnešním odhalení Armu Reforger najdete v předběžném přístupu na Steamu a na Xboxu.

Martin Nahodil
Arma ReforgerArma 4OznámeníBohemia Interactive
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak dobře vybrat televizor. Stanovte si cenu a kupte ten největší s dobrým ovladačem

Jak dobře vybrat televizor. Stanovte si cenu a kupte ten největší s dobrým ovladačem

Výběr nového televizoru není složitý. Nabídka je sice obrovská a cenové rozpětí široké, ale při dodržení jednoduchých pravidel dokáže svůj ideální televizor vybrat každý.

Jaromír Puk
Televizory
DDR5 a problém čtyř modulů. Tohle byste u nové technologie nečekali...

DDR5 a problém čtyř modulů. Tohle byste u nové technologie nečekali...

Paměti RAM DDR5 jsou stále ještě poměrně drahé a k tomu se objevují problémy při zapojení čtyř modulů.

Jan Pánek
DDR5
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid