Dnes se zrodil nový operátor: Telefónica O2 Czech Republic

Dlouho se o tom šuškalo, dnes se společnosti Český Telecom a Eurotel sloučily a zápisem v obchodním rejstříku vznikla Telefónica O2 Czech Republic. Prodejny a názvy produktů se zatím nemění, ale po prázdninách se dá všechno do pohybu a povalí se na nás bublinky kyslíku a modré plakáty O2.

Spojeni nadobro

Telefónica to stíhá na chlup přesně. Když jsme v březnu psali o možném sloučení Českého Telecomu a Eurotelu v jednu společnost, mluvilo se o termínu „polovina roku 2006“. Dnes je první červencový den a v obchodním rejstříku je zapsaná nová firma s názvem Telefónica O2 Czech Republic, a.s. Je to v Česku první tzv. integrovaný operátor, tj. poskytuje služby jak v oblasti pevných linek, tak mezi mobilními sítěmi.

Klepněte pro větší obrázek 

V obchodním rejstříku jsou k dnešku zapsány tři hlavní změny:

  • převzetí společnosti Eurotel jejím jediným společníkem, společností Český Telecom (společnost Eurotel Praha je z obchodního rejstříku vymazána a zaniká bez likvidace)
  • změna v obsazení statutárního a dozorčího orgánu společnosti Český Telecom tak, jak byla schválena Valnou hromadou dne 27. dubna
  • změna názvu firmy společnosti Český Telecom, a.s., na Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

V březnu Jaime Smith, tehdy generální ředitel Českého Telecomu, dnes už celé spojené firmy, prohlásil: „Je mi ctí, že se mohu účastnit procesu spojování sil Eurotelu a Českého Telecomu, a tudíž vytváření telekomunikační společnosti budoucnosti. Tato nová společnost bude stejně jako její předchůdci díky nejnovějším technologiím a službám pro zákazníky poskytovat výjimečné inovativní produkty. Společně vybudujeme nejprogresivnější telekomunikační společnost!“

Klepněte pro větší obrázek

Dnes k tomu říká: „Integrací Českého Telecomu a Eurotelu vzniká jedinečná společnost Telefónica O2 Czech Republic vystavěná na konvergenci fixních a mobilních služeb. Otevírají se před námi možnosti využít nejlepších zkušeností společnosti O2 a síly skupiny Telefónica a společně poskytovat lepší služby nejen našim zákazníkům, ale také zaměstnancům a akcionářům.“

Proč zrovna O2?

V loňském roce se skupina operátora O2 stala „obětí“ rychle rostoucí španělské Telefóniky, která dosud působila hlavně mimo Evropu. Samozřejmě si ale na lukrativní trhy dělala zálusk, a tak nejprve koupila náš Telecom spolu s Eurotelem a rozhodla se také koupit všechny evropské pobočky britského operátora. Jeho vlastníci si ho ale cenili zhruba na 18 miliard liber, což byl téměř desetinásobek ceny, kterou musela Telefónica zaplatit našemu státu za Telecom. Dobrá finanční situace španělské společnosti tento obchod ale umožnila, a tak bylo vše v loňském listopadu zpečetěno. O2 má navíc při 30 milionech zákazníků roční obrat kolem sedmi miliard liber, a tak se Telefónice investice jistě vyplatila.

Uznejme, že Eurotel se dostal v oblasti mobilních dat z našich operátorů nejdál. Naštěstí se nemusíme bát, že by snad příchod O2 tento poměrně rychlý vývoj přibrzdil, alespoň podle toho, co předvádí v zahraničí. Netají se tím, že se považuje za největšího inovátora, a za cíl si klade zpřístupnit zákazníkům vždy ty nejnovější technologie. Ty testuje na ostrově Isle of Man, kde například koncem roku 2001 spustil první evropskou síť třetí generace.

Nová společnost bude používat značku O2 pro všechny zákaznické segmenty spolu se značkou Telefónica ve veškeré externí komunikaci. Staré obchodní značky bude nová společnost nadále a po blíže nespecifikovanou dobu používat pro pojmenování a identifikaci produktů, reklamní účely a podobně. Z důvěryhodných zdrojů víme, že k plošnému přejmenování prodejen a nejspíš i názvů produktů dojde v září tohoto roku.

Zbožně prosím

Když se měnil Oskar na Vodafone, zažila trošku pobláznění snad jen Praha, nic zvláštního se ovšem nedělo. Bez razance, pozvolný přerod. Snad se od O2 brzy dočkáme nových mobilů ze zahraničí, zmiňovaný Vodafone začíná české uživatele seznamovat se svými telefony live!, které jsou speciálně upraveny a jinde je nekoupíte, díky němu se k nám dostane značka Sharp a chystají se mobily řady Simply s jednoduchým ovládáním.

Klepněte pro větší obrázek

Takže něco podobného a rychleji zažijeme s O2? Kéž by došlo k oživení scény českých operátorů! Asi je to malichernost, ale osobně se těším i na reklamní kampaň; podle zkušeností ze zahraničí a z veletrhů víme, že si O2 umí vytvořit sympatickou image. Jen záleží, zda si nebude chtít Telefónica vytvořit kampaň a budovat povědomí o značce ve zcela novém, nevyzkoušeném stylu.

Tip: Podívejte se, jak to vypadalo na stánku operátora O2 na výstavě CeBIT 2006, s největší pravděpodobností se podobné image dočkáme u nás.

Diskuze (78) Další článek: Slevy u Vodafonu + čtyři nové mobily včetně prvního Sharpu

Témata článku: Operátoři, O2, Ostatní, Telefónica, Nová firma, Nový operátor, Nov, Nejlepší zkušenost, Eurotel Praha, Operátor, Likvidace, Reklamní účel, Roční obrat, Czech republic, Republic, Změna názvu, Rychlý vývoj, Isle of Man, TelefonicaKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Pixel 7. Telefony od Googlu mají vyhlazenější design, vylepšený foťák a vestavěnou VPN

Pixel 7. Telefony od Googlu mají vyhlazenější design, vylepšený foťák a vestavěnou VPN

** Nová generace vylepšuje loni nastolený design ** Vylepšily se foťáky, hlavně u modelu Pro ** Google nabídne 5 let funkčních i bezpečnostních aktualizací

Jan Láska
Vlajková loďPixel
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Crew-5: Sledujte připojení kosmické lodi Crew Dragon k Mezinárodní vesmírné stanici
Jiří Černý
Crew DragonMezinárodní vesmírná stanice
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Jak na Snapseed. Je to neuvěřitelné, ale nejlepší aplikace na úpravu fotek v mobilu je stále zdarma

Jak na Snapseed. Je to neuvěřitelné, ale nejlepší aplikace na úpravu fotek v mobilu je stále zdarma

Mobilní telefony mají tu výhodu, že jsou neustále při ruce a snadno s nimi vyfotografujete jakýkoli moment. Nevýhodou je, že pak máte telefon plný fotek.

Adam Kos
FotkyMobilní aplikace
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry