Dnes vycházejí červencové Mobility

Připravili jsme srovnání barevných mobilů, reportáž z továrny Nokia, vyhlášení ankety Nejlepší mobil 2003 a vysvětlení pojmů kolem sítí Wi-Fi. Nechybí recenze několika mobilů a další osvědčené rubriky.
Dnes vycházejí červencové Mobility

Obálka

Již potřetí nabízíme našim čtenářům zcela novou strukturu časopisu. Zajímá nás váš názor, připadá vám lepší staré řazení článků, kde na začátku byla témata, potom recenze a nakonec zprávy z mobilního světa? Nebo vám více sedne současný styl, ve kterém přinášíme nejprve Mobilitky, První pohledy a Klípky? Vyjádřete se v diskuzi pod článkem.

I tentokrát začínáme Mobilitkami, v tomto čísle jsou dokonce rozšířeny na tři strany. Jedna je věnována speciálně novinkám u Nokie.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Poměrně novou rubrikou jsou takzvané první pohledy. Pokoušíme se v nich krátce představit mobilní telefony, které se na našem trhu v nejbližší době objeví, které ale dosud nemáme k dispozici k plnohodnotné recenzi. Tu a tam do této rubriky zapadne i zajímavý přístroj, který se u nás prodávat nikdy nebude. V tomto čísle se setkáte s prvními pohledy na Samsung Matrix Phone, Nokii 6220 a Samsung SGH-C100. I u této rubriky by nás zajímal váš názor.

Klepněte pro větší obrázek

Již osvědčenou a stále oblíbenou rubrikou je výčet nových zajímavých služeb, aneb Z českých luhů a hájů. Pro toto číslo se nám podařilo zajistit zcela exkluzivní mapku hry SMS-Mise.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní témata

Srovnání barevných mobilů: Po úspěchu srovnání nejlevnějších mobilů jsme připravili další lahůdku - porovnali jsme telefony s barevným displejem. V současné době už se cena těchto telefonů pohybuje na úrovni přístupné velkému množství lidí, barevné mobily se tak začínají nebývale rozšiřovat. Který je nejlepší? Který má nejvíce funkcí? Součástí článku jsou i podrobné tabulky parametrů barevných telefonů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jak se vyrábějí Nokie: Navštívili jsme maďarskou továrnu firmy Nokia a přinášíme krátkou reporáž.

Klepněte pro větší obrázek

Vyhlášení výsledků ankety Nejlepší mobil 2003: Výsledky byly vyhlášeny na MobilManii již dříve. Tento článek je tedy určen především čtenářům, kteří nemají přístup k internetu. Obsahuje ale několik úvah zajímavých i pro lidi, kteří vyhlášení na MobilManii četli.

Klepněte pro větší obrázek

Bezdrátové sitě Wi-Fi: Do řady notebooků se montuje karta Wi-Fi. Český Telecom nabízí přístup k internetu na benzinkách, v restauracích, řada hotelů má touto bezdrátovou sítí pokryté své pokoje. V článku jsme shrnuli jasně a srozumitelně základní informace o tomto fenoménu a přidali praktické rady k budování malých domácích sítí.

Recenze mobilů

Sony Ericsson T610: Jedná se o funkčně nejvybavenější mobilní telefon na českém trhu. Tomu odpovídá délka recenze, zcela výjimečně jsme jí věnovali celé čtyři stránky. Megarecenzi na MobilManii si můžete přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung SGH-S300: Další véčko od Samsungu, netrpělivě čekáme na model SGH-C100, který by měl konečně vybočit z mírně jednotvárné véčkové řady.

Klepněte pro větší obrázek

Motorola C350: Zajímavý telefon amerického výrobce, pochlubit se může barevným displejem.

Klepněte pro větší obrázek

Sagem myX-3d: velmi jednoduchý telefon pro nenáročné. Disponuje zajímavou nabídkou datových funkcí. V nejbližší době bychom měli mít k dispozici model myX-6, který je na tom funkčně podstatně lépe.

Klepněte pro větší obrázek

Další články

Maličkosti: krátké recenze mobilního příslušenství

Recenze: notebook Acer TravelMate 803Lci, Tablet PC Toshiba Portégé 3500, digitální fotoaparát Nikon Coolpix 3100

Klepněte pro větší obrázek

Mobilní servis: Souhrn nejzajímavějších, nejužitečnějších a nejlepších rad na téma mobilní telefony a služby mobilních operátorů.

Sloupky: nejlepší wapové adresy, programy pro Palm, Top10 a podobně

Soutěže: v červencovém čísle můžete soutěžit o komunikátor Sony Ericsson P800. Vyhlašujeme také zbrusu novou soutěž pro majitele telefonů s digitálním fotoaparátem - Fotomobility.

Klepněte pro větší obrázek


Příští číslo Mobilit

Srpnové Mobility vyjdou 31. července. Hlavním tématem čísla budou multimediální zprávy MMS. Probereme je doslova ze všech stran. Těšit se můžete na návody k nastavení MMS u jednotlivých operátorů, zajímavé tipy a triky, ale také představení telefonů, které tyto zprávy podporují. Mimo to se podíváme na problematiku telefonování v automobilech. Těšit se můžete na recenze mobilních telefonů Samsung SGH-C100, Nokia 3300, Sony Ericsson T310, Alcatel One Touch 331 a Siemens M55.

Časopis samozřejmě budete moci zakoupit na stáncích. Možná ale, že v srpnových vedrech nebudete mít čas ani chuť obcházet desítky trafik a zjišťovat, kde ještě Mobility úplně nevyprodali. Mnohem jednodušší to mají předplatitelé. Pokud mezi ně stále ještě nepatříte, můžete to snadno napravit z pohodlí svého domova kliknutím na tento link. Nový předplatitelé nyní v časově omezené akci získají Katalog mobilů a Užitečné CD Mobilit zdarma.

 

Diskuze (28) Další článek: City Total – tak trochu jiný průvodce

Témata článku: Alcatel One Touch 331, Motorola C350, Nokia 3300, Sagem myX-3d, Siemens M55, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson T310, Sony Ericsson T610, MOBI, Barevný telefon, Červen, Červ, Příští číslo, MobilVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Google přiznal, že Asistent v telefonu nebo chytrém reproduktoru může nahrávat zvuk bez vědomí majitele

Google přiznal, že Asistent v telefonu nebo chytrém reproduktoru může nahrávat zvuk bez vědomí majitele

** Asistent Google může nahrávat zvuk i když není aktivován pokynem ** Zaměstnanci Googlu poslouchají některé nahrávky konverzací ** Vyplývá to z informací člena indického parlamentního výboru

Karel Kilián
Google AsistentIndieSoukromí
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
AOC vstupuje na trh herních sluchátek, vyzkoušeli jsme novinky GH200 a GH300

AOC vstupuje na trh herních sluchátek, vyzkoušeli jsme novinky GH200 a GH300

** Levnější pro klasické připojení, dražší pro USB ** Konstrukce je identická, kvalita zvuku se ale liší ** Mikrofony mají spíše všesměrový charakter

Tomáš Holčík
SluchátkaAOC