Dnes vycházejí dubnové Mobility: budoucnost na CeBITu 2003

Od dnešního dne najdete na novinových stáncích nové číslo Mobilit. Hlavním tématem je CeBIT 2003, vyhlásíme anketu Nejlepší mobil 2003, mezi recenzemi najdete například Nokii 3650.
Dnes vycházejí dubnové Mobility: budoucnost na CeBITu 2003

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní téma dubnového čísla Mobilit je jasné hned z titulní stránky: mobilní telefony na veletrhu CeBIT. Zdá se vám, že je na obrázcích příliš mnoho véček? Nemýlíte se. Véčka se podle všech předpokladů skutečně začnou čím dál víc prosazovat i u nás, na úkor klasické konstrukce mobilních telefonů. Píše o tom ostatně i Petr Broža v úvodním článku, ve kterém se zamýšlí na trendy ve vývoji nových mobilů.

Klepněte pro větší obrázek

Každý důležitý výrobce mobilních telefonů dostal v dalším článku prostor, ve kterém představujeme jeho nové produkty. Na několik ostatních zbylo místo v pravidelných obrázkových „Mobilitkách“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekVychází Katalog mobilů – jaro 2003

Vedle běžného čísla Mobilit dnes vychází pod hlavičkou Mobilit také Katalog mobilů – jaro 2003. Najdete v něm recenze více než osmdesáti mobilních telefonů, které si dnes můžete koupit, kompletní přehled parametrů devětadevadesáti mobilů a další informace.

Podrobnosti o této unikátní publikaci najdete v dalším dnešním článku.

Digitální fotoaparát: kdy jindy, když ne teď?

Ačkoli výrobci digitálních fotoaparátů nepřestávají chrlit své novinky, digitální fotografie se dostala do důležitého rovnovážného stavu. Současné digiťáky běžnému uživateli stačí, a ten už nemá velký důvod litovat, proč s koupí nepočkal na novější model. Teď je již skutečně dobrá doba pro pořízení digitálního fotoaparátu a Petr Lindner v článku poradí, jak při nákupu postupovat a na co si dát pozor.

Klepněte pro větší obrázek

Toto digitální téma v závěru časopisu doplňují recenze nových fotoaparátů Canon Digital Ixus 400 a Minolta Dimage F300, podíváme se také na možnosti práce s digifotkami na počítačích Apple.

Klepněte pro větší obrázek

Nejlepší mobil 2003

Společně s MobilManií vyhlašujeme další ročník ankety Nejlepší mobil 2003, ve které můžete vyhrát víkend pro dva v Paříži. Pravidla zůstala prakticky stejná jako dříve: hlasování neomezujeme subjektivními nominacemi, hlasovat lze pro všechny telefony, které jsou v současné době na trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Na tomto místě bych se chtěl omluvit za chybu v přehledu mobilů, pro které lze hlasovat: k Samsungu SGH-T100 jsme omylem dali obrázek Sony Ericssonu T100. Všechna čísla samozřejmě souhlasí, Samsung ale vypadá jinak.

Novinky od operátorů

Novým službám v rubrice „Z českých luhů a hájů“ vévodí nabídka Eurotelu s mobilním internetem za paušální poplatek. Eurotel má tentokrát nejvíce novinek, mezi nimi například také SMS služby pro firmy, službu Global Access nebo nové způsoby dobíjení Go. U Oskara je nejdůležitější Moje jednička a nová VPN Firma, T-Mobile je tentokrát zastoupen Privátní SMS bránou. Zmíníme také pilotní provoz Wi-Fi na pumpách Shell, představíme službu Kama operátor.

Recenze mobilů

Nokia 3650: Tomáš Doseděl si klade otázku, pro koho je tento telefon vlastně určen. Manažery možná odradí design, teenagery cena, zbývají proto převážně tzv. technoidé.

Klepněte pro větší obrázek 

Alcatel One Touch 525: nadpis článku „Ve vyjetých kolejích“ je vystihující, protože Alcatel se v tomto případě více než jen inspiroval staršími modely 511/512. Výsledkem je ale hezký stylový telefon za nízkou cenu.

Klepněte pro větší obrázek 

Siemens CL50: do České republiky se ve velmi omezené sérii dostává nejmenší véčko, na které lze široko daleko narazit.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia 2100: malý a jednoduchý telefon pro obyčejné uživatele, který Nokia prodává za nezvykle nízkou cenu.

Mobilní příslušenství: přehrávač MP3 pro mobilní telefony Motorola, Bluetooth adaptér Aligator za cenu pod 1 500 Kč, osobní handsfree Logitech.

Další recenze

Bezšňůrový telefon Tele2 iHear: u alternativního operátora Tele2 ho můžete koupit za poměrně slušnou cenu.

Klepněte pro větší obrázek

Kapesní počítač Asus MyPal: jeden z nejlehčích a nejmenších kapesních počítačů PocketPC, který lze opět sehnat za cenu, na kterou PDA této třídy dříve nikdy nedosáhly.

Notebook Premio 3010N: přenosný počítač českého výrobce AT Computers a i do třetice zůstaneme u výhodného poměru ceny a výkonu.

Klepněte pro větší obrázek

Notebook Apple PowerBook G4: Přenosné počítač Apple vypadají skvěle, velmi dobře se používají, prodávají se ale za cenu na úplně opačném konci žebříčku než u předchozích produktů.

Klepněte pro větší obrázek

PhoneBuddy Expert: zařízení pro práci s textovými zprávami na pevné lince Českého Telecomu.

Klepněte pro větší obrázek

Další rubriky

Mobilní servis: odpovědi na dotazy čtenářů, rady a tipy.

Sloupky: vybrané programy pro kapesní počítače Pocket PC, odkazy na wapové stránky s televizními programy, aplikace pro javové mobilní telefony.

Top 10: Aktuální pořadí mobilů se v hitparádě opět změnilo a žebříček nyní vypadá takto:

1. Siemens S55
2. Sony Ericsson P800
3. Nokia 6610
4. Nokia 6800
5. Nokia 5100
6. Panasonic GD87
7. Sony Ericsson T68i

V tomto kole vypadly Samsungy SGH-A800 a S100, Sharp GX13, Sony Ericsson T300. Nově nominujeme Alcatel One Touch 525, Nokia 2100, Nokia 3650 a Siemens CL50.


Jak na roaming?

Do červnových Mobilit stejně jako v minulých letech plánujeme téma o roamingu. Opět bychom ho ale chtěli připravit trochu jinak než dřív, takže už nebude "všeobecně vzdělávací článek", nechceme ani "padesát nejlepších tipů" jako minule.

V současné době přemýšlíme, jak toto téma pojmout. Pokud byste měli nějaký tip, nebo pokud víte o něčem, co jste si v souvislosti s roamingem ještě nikde nepřečetli, budeme rádi, když se s námi o svůj nápad podělíte.


Od příštího čísla jsme se v Mobilitách rozhodli trochu promíchat rubriky. Časopis začne krátkým představením nových produktů a uvedením nových služeb. Teprve potom budou následovat tématické články. Znovu také obnovíme čtenářskou rubriku „Nad vašimi textovkami“.

 

Diskuze (22) Další článek: Další problémy s portálem t-zones (od čtenářů)

Témata článku: Alcatel One Touch 525, Nokia 2100, Nokia 3650, Nokia 5100, Nokia 6610, Nokia 6800, Panasonic GD87, Sharp GX13, Siemens CL50, Siemens S55, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T68i, CeBIT, Budoucnost, Mobil, AT Computers, MOBIRychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída