Do Česka míří další exotika. Představuje se čínský Infinix, odstartuje rovnou se šesti modely

Evropské trhy včetně Česka se v posledních dvou letech stávají cílem expanze exotických čínských značek. Ty stále cítí svou šanci na kus koláče uvolněném společností Huawei, prodeje jejíchž mobilů srazily na kolena americké sankce.  V posledních dvou letech tak na český trh vstoupily například značky Oppo, Vivo a Tecno, teď se k nim nově přidá Infinix.

Čínský Infinix patří s Tecnem a dalšími (u nás zatím neprodávanými) značkami do stáje konglomerátu Transsion. Ten je sice čínský, ale jeho stěžejním trhem je Afrika a Latinská Amerika, kde se stále daří prodávat ve velkém objemu relativně obyčejné smartphony se základní výbavou za nízkou cenu. S tímto konceptem bude chtít částečně uspět také Infinix na evropském trhu, kam značka zaměřila další etapu své expanze. Vedle Česka se bude prodávat v Polsku, Itálii, Španělsku, Velké Británii a na balkánských trzích.

Android a vlastní nadstavba

Infinix je v portfoliu holdingu Transsion značka určená převážně pro mladé uživatele. Jde o přímého konkurenta značek Realme, Redmi nebo Poco. Ve své vyšší řadě Note dokáže Infinix nabídnout už i poměrně zajímavou s displejem i procesorem vhodným pro hraní her a s vysokou kapacitou baterie.

Nejvyššími zástupci na českém trhu budou modely Infinix Note 11 Pro a Infinix Zero 5. Další modely už budou postaveny níže, jedná se o zástupce řad Hot a Smart, kde poslední jmenované jsou naprostý lowend. Všechny telefony značky Infinix jsou postaveny na Androidu a běží na vlastní nadstavbě XOS, jejíž nejnovější verzí je XOS 10.

Modely Infinix, které se začnou prodávat v ČR:

  • Infinix Zero 5G
  • Infinix Note 11 Pro
  • Infinix Hot 12 Play
  • Infinix Hot 12i
  • Infinix Smart 6
  • Infinix Smart 6 HD

Zdroj: Infinix Mobile

Společnost Infinix Mobility byla svojí mateřskou společností Transsion Holdings založena v roce 2013. Ústředí má v Hongkongu, ale nese částečně i evropskou stopu – některé činnosti výzkumu a vývoje probíhají ve Francii, byť paradoxně na tento trh značka zatím se svými produkty nevkročila. Továrny má pak Infinix rozesety v různých částech světa (Čína, Indie, Brazílie, Pákistán), aby dokázalo co nejefektivněji obsloužit všechny své trhy.

Infinix Note 11 Pro přijde brzy na náš trh:

Diskuze (1) Další článek: Apple hledá cesty, jak vylepšit Face ID a schovat ho pod displej. Cestou může být i „metapovrch”

Témata článku: Android, Smartphony, Nižší třída, Čína, Portfolio, Polsko, Indie, Model, XOS, Brazílie, Hongkong, Itálie, Latinská Amerika, Česká republika, Španělsko, Velká Británie, Trh, Infinix Note, Koláč, Pákistán, Afrika, Francie, Značka, Note, Exotika, Telefony s Androidem na Heureka.cz