Do Huawei Nova 9 dostanete skoro všechny aplikace, včetně těch od Googlu. Poradíme jak

 • Chybějící Google služby u telefonů Huawei už nejsou tak velká překážka
 • Vlastní obchod AppGallery nabízí tisíce aplikací, včetně těch českých
 • Ty, které chybí, lze do telefonu dostat jiným způsobem

Huawei je už dva roky obětí obchodní války mezi USA a Čínou. Firma od druhého pololetí 2019 mimo jiné ztratila přístup ke službám Googlu. Místo toho rychle přispěchala s vlastním balíkem služeb Huawei Mobile Services (HMS) a marketem AppGallery. Jejich vývoj je ale běh na dlouhou trať, navíc uživatelé chtějí používat služby, na které jsou léta zvyklí.

Nejpalčivějším problémem telefonů Huawei bez Googlu je stále malý výběr aplikací. Mnoho jich v AppGallery chybí, některé už z principu ani nemohou fungovat – typicky Gmail, Google Fotky, Google Disk, YouTube a další. Ke svému chodu totiž potřebují povolené služby Google, nestačí jen aplikace sama o sobě.

Naštěstí existují řešení, jak se k oblíbenému obsahu dostat. Popisujeme je na následujících listech tohoto článku. Nejde o žádné vývojářské zásahy do telefonu, ale běžné uživatelské postupy, z nichž mnohé oficiálně doporučuje i samotný Huawei. Není to sice tak pohodlné jako instalace všech věcí z jediného marketu, ale zvládne to každý.

Jako první model si americké embargo a tedy odstřižení od Googlu „odskákal“ v roce 2019 vlajkový smartphone Mate 30 Pro, který se na českém trhu prodával jen v omezené míře. O rok později na jaře přišla generace P40 Pro a na podzim i další vlajkový model Mate 40 Pro. Tím přísun špičkových zařízení Huawei na evropský trh na čas skončil. Výrobce si dal pauzu a až letos na podzim uvedl novinku Huawei Nova 9. Právě na ní jsme všechny následující postupy úspěšně odzkoušeli.

Telefony Huawei s HMS (bez služeb Google):

Politické boje odřízly Huawei od služeb Googlu, a tím pádem i od mnoha aplikací. Mapujeme postupy, jak si používání telefonů Huawei zpříjemnit a nahrát do nich co nejvíce aplikací. Na dalších listech najdete způsoby, kterými telefony s HMS obohatíte o aplikace. Návody můžete využít u těchto modelů:

 • Huawei Nova 9
 • Huawei Nova 8i
 • Huawei Mate 40 Pro
 • Huawei Mate Xs
 • Huawei Nova P Smart (2021)
 • Huawei Y6p
 • Huawei Y5p
 • Huawei P40 Pro
 • Huawei P40
 • Huawei P40 Lite
Diskuze (41) Další článek: Realme GT Neo 2 září barvami, ale i výkonem. Stále je však cenově dostupný

Témata článku: Huawei, Android, Smartphony, Mobilní aplikace, Google Play, Google Pay, Návody, GPS, HMS, Čína, Software pro mobily, Huawei AppGallery, Huawei Pay, Apple iCloud, Kauza Huawei, GMS, Facebook, Wi-Fi, Obchod s aplikacemi, USA, Spotify, Gmail, YouTube, Instagram, Indie, Telefony s Androidem na Heureka.czPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Seagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Forza Horizon 5 drtí konkurenci. Hra už má přes 4 miliony aktivních hráčů

Forza Horizon 5 drtí konkurenci. Hra už má přes 4 miliony aktivních hráčů

Mysleli jste si, že jeden milion hráčů je hodně? Forza tedy ne.

Michal Maliarov
Forza Horizon 5Závodní
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko