Do technologických novinek se příliš nežene. Britská královna používá telefon z roku 1967

S cílem zamezit mezilidskému kontaktu a ochránit zdraví britské královny (přece jen patří do rizikové skupiny seniorů), se každotýdenní audience premiéra koná po telefonu. Přesněji: konala a brzy snad konat bude, momentálně totiž Boris Johnson v nemocnici bojuje s koronavirem.

Ale zpět ke způsobu komunikace, který premiérský twitter @10DowningStreet odhalil na dvou fotografiích. Nejde o videohovor, jak se teď v době pandemie celosvětově rozmohlo, ale o klasický hlasový hovor. A protože jsme v (na tradicích lpící) Anglii, nejde ani o mobilní telefony, ale pevnou linku.

A když je řeč o tradicích… Královna Alžběta telefonuje s přístrojem Type 746, který společnost GPO (General Post Office) začala nabízet v roce 1967. V typickém mobilmaniakálním článku by teď následoval výčet technologických parametrů a zajímavostí, ale Type 746 není úplně pestré zařízení.

Snad jen… Oproti předchůdci přinesl integrované madlo, Type 706L jej měl přimontované jako samostatný díl. A to bude asi tak všechno. Tenhle telefon prostě umí jen telefonovat a číslo musíte pokaždé zadat znovu jedno po druhém na otočném číselníku.

Diskuze (9) Další článek: Přepněte na jarní režim! Samsung u vybraných modelů sleví až 5 tisíc korun

Témata článku: Retro, Telefony, Pevná linka, Královna, Telefon, Boris Johnson, Technologická novinka, GPO, Anglie, Novinka, Alžběta


Určitě si přečtěte