Dochází vám slova? Podívejte se na 65 nových emotikonů pro Apple i Google

Ve středu byl Světový den emotikon a spolu s ním bylo představeno na 65 nových jejich podob, kterých bychom se měli dočkat ještě letos. Kdy, to zatím známo není, Google nicméně uvedl, že již budou součástí jeho Androidu Q. Používat je ale budeme moci napříč mobilními a desktopovými operačními systémy, takže nejen v zařízeních s Androidem, ale i iOS či macOS atd.

Jejich podobu uveřejnil nejen Google, ale i Apple. A co patří mezi novinky sady? Předně se jedná o páry různého a stejného pohlaví o různé a stejné barvy jejich pleti, nechybí ale také klečící emotikon vyznávající lásku. Nová sada, která bude součástí technické normy Unicode 12, však obsahuje i vážnější témata, jako jsou různé podoby handicapů. Jsou tak přítomny invalidní vozíky, osoby se slepeckou holí, vyobrazení znakové řeči, zpodobnění naslouchátka a protéz končetin.

Portfolio zvířat se nadále rozroste o orangutana, lenochoda, vydru, skunka nebo plameňáka. Při posílání receptů jídel už budete moci využít emotikony másla, česneku či cibule. Nechybí ani vyobrazení aktivit, oděvů, tvarů barev a dojde také na jojo či v budoucnu jistě velice populární zívající smajlík.

Diskuze (8) Další článek: Jen další experiment? Patent Samsungu ukazuje telefon s výsuvným displejem

Témata článku: , , , , Naslouchátko, Vozík, Apple i Google, Handicap, Vyobrazení, Sada, Světový den, EMO, Klec, Emotikon, Podoba, Pro +,