Dočkáme se Apple Storu v Praze? Spekulace ukazují na Masarykovo nádraží

Již roky applisté sní o značkovém obchodě Apple Store v České republice. Sen před více než dvěma lety oživil i sám premiér Andrej Babiš, když se jeho otevření snažil dohodnout při setkání s ředitelem společnosti, Timem Cookem. Od té doby se ale nic nestalo a jediné, co zde nakonec Apple otevřel, byly originální Apple Shopy, což jsou jen Applem schválené části prodejen jiných obchodů.

Nyní se však myšlenka skutečného Apple Storu opět vrací na stůl, a to v návrhu právě rekonstruovaného náměstí u Masarykova nádraží v Praze. To má na starosti společnost Penta Real Estate, která zveřejnila projekce, jak náměstí bude vypadat. Zajímavé je, že v aktuálních renderech je na jedné z budov jasně viditelné logo Applu. Na starších vizualizacích přitom na budově svítil obecný nápis iFactory.

Povedlo se tedy společnosti Penta do areálu u centrálního pražského nádraží domluvit skutečný Apple Store, nebo jeho místo zaujme jen některý z dalších prémiových resellerů? Na to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Developerský projekt s názvem „Masaryčka“ má být dokončen do roku 2025.

S dotazem, zda jablečné logo na budově může znamenat příchod Apple Storu do Prahy jsme oslovili přímo společnost Penta Real Estate, jejíž mluvčí Ivo Mravinac nám sdělil: „Na jasnou odpověď, ať už kladnou či zápornou je příliš brzy, ale tento potencionální nájemník by nás potěšil.” 

Diskuze (49) Další článek: Rendery skládacího Samsungu Galaxy Z Flip3 přibližují dřívější úniky realitě

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, Spekulace, Apple Store, Praha, Andrej Babiš, Apple Shop, Tim Cook, Česká republika, Penta Investments, Nádraží


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze