Dočkáme se Apple Storu v Praze? Spekulace ukazují na Masarykovo nádraží

Již roky applisté sní o značkovém obchodě Apple Store v České republice. Sen před více než dvěma lety oživil i sám premiér Andrej Babiš, když se jeho otevření snažil dohodnout při setkání s ředitelem společnosti, Timem Cookem. Od té doby se ale nic nestalo a jediné, co zde nakonec Apple otevřel, byly originální Apple Shopy, což jsou jen Applem schválené části prodejen jiných obchodů.

Nyní se však myšlenka skutečného Apple Storu opět vrací na stůl, a to v návrhu právě rekonstruovaného náměstí u Masarykova nádraží v Praze. To má na starosti společnost Penta Real Estate, která zveřejnila projekce, jak náměstí bude vypadat. Zajímavé je, že v aktuálních renderech je na jedné z budov jasně viditelné logo Applu. Na starších vizualizacích přitom na budově svítil obecný nápis iFactory.

Povedlo se tedy společnosti Penta do areálu u centrálního pražského nádraží domluvit skutečný Apple Store, nebo jeho místo zaujme jen některý z dalších prémiových resellerů? Na to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Developerský projekt s názvem „Masaryčka“ má být dokončen do roku 2025.

S dotazem, zda jablečné logo na budově může znamenat příchod Apple Storu do Prahy jsme oslovili přímo společnost Penta Real Estate, jejíž mluvčí Ivo Mravinac nám sdělil: „Na jasnou odpověď, ať už kladnou či zápornou je příliš brzy, ale tento potencionální nájemník by nás potěšil.” 

Diskuze (49) Další článek: Rendery skládacího Samsungu Galaxy Z Flip3 přibližují dřívější úniky realitě

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, Spekulace, Apple Store, Praha, Andrej Babiš, Apple Shop, Tim Cook, Česká republika, Penta Investments, Nádraží


Určitě si přečtěte

Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin