Dohoda s Oskarem a Slyším Vás: tarify neveřejné

Když jsme minulou středu psali o nových tarifech, mnozí z vás si všimli, že výherní tarify již nejsou nadále nabízeny na webových stránkách Oskara. Stejně tak je nenajdete ani v přehledu tarifů v Oskarových prodejnách. Jak to?

Dohoda s Oskarem a Slyším Vás stále platí

V diskusi u článků, které jsme věnovali Oskarovým tarifům, vyjádřili někteří z vás obavu, že nenabízení těchto tarifů na webových stránkách Oskara má jasný důvod: Oskar Dohodu i Slyším Vás zrušil. Nicméně, jak padlo na tiskovce a jak jsem psal v článku, Dohoda i Slyším Vás jsou stále platnými tarify Oskara, které budou i nadále nabízeny. Abych měl jistotu, že se opravdu nemýlím, ještě jsem se tentýž večer ujistil telefonátem tiskovému mluvčímu Oskara, který mi výše uvedené potvrdil.

Vše jsem považoval za vyřešené a hodil to za hlavu. Jenže v sobotu večer mi napsal jeden čtenář, že Oskar nenabízí výherní tarify ani v prodejnách. Teprve až se na ně zeptáte, prodavač přizná barvu - tarify opravdu v nabídce jsou, jen se s nimi nikdo nechlubí.

Politika je, zdá se, jasná. Oba tarify má Oskar dále v nabídce, jen je zkrátka neprezentuje potenciálním uživatelům. Jsou v jeho nabídce skryty, mají atribut „hidden“. Nejsou prezentovány v reklamních kampaních, na webu, v hlasové Samoobsluze ani v prodejnách. Pokud do prodejny Oskara přijde neznalý zákazník, je logické, že si výhodnou Dohodu nepořídí, protože o ní neví - nikdo mu ji sám od sebe nenabídne.

Tajné tarify nejsou zvláštností

Připomíná mi to situaci s tarifem Paegas B, o kterém jsme psali před rokem. Tím, že tehdejší Paegas (dnes T-Mobile) přestal nabízet tarif Ekonom, musel přidat kvůli licenčním podmínkám jiný tarif, který by měl v paušálu půl hodiny volání do pevných sítí. Paegas B byl tedy jako nyní Dohoda a Slyším Vás skryt, nikde se neobjevoval, Paegas ho nikde „nevytahoval“. Dostali jste ho až tehdy, pokud jste o něm věděli. A i tehdy se vám prodavač snažil nabídnout tarif jiný, který byl pro Paegas výhodnější.

Oskarovi samozřejmě nemůžeme zazlívat to, jak prezentuje svoji nabídku; je to jen a jen jeho věc. Nicméně z tohoto kroku je jasné, že Slyším Vás i Dohoda s Oskarem pro něj nejsou nijak zvlášť výhodné. Proto se také rozhodl nabídnout svým zákazníkům alternativy (Mezi námi a Odepiš), které mají stejné paušály a stejný počet volných minut (jen do Oskara). A proč Dohodu a Slyším Vás nezruší rovnou? Protože podle licenčních podmínek (pokud je dobře chápu), musí oba tarify nabízet do konce roku 2003. A když musí, tak je alespoň hezky ukryje před zraky neznalých zákazníků.

Oživeno: Oskar bude tento týden vydávat k Dohodě a Slyším Vás stanovisko, ve kterém bude komunikována další existence těchto tarifů. Závěr tohoto článku je založen na mojí osobní spekulaci a skutečnost bude (alespoň dle slov Oskara) trošku jiná. Takže si ještě chvíli počkejme.

Jednoduše řečeno, začala hra na schovávanou. Už by mne jen zajímalo, jaké tarify před námi asi tají Eurotel…

Diskuze (45) Další článek: Nokia 7650: co to mám vlastně v ruce? (test)

Témata článku: Tarify a mobilní služby, Operátoři, Vodafone, Dohoda, Vaš, Dohoda s Oskarem, Oskar, Tarif, Výherní tarif, Vodafone — Heureka.cz