Doogee S98 Pro bude další odolné monstrum. Termokameru s vyšším rozlišením doplní noční vidění

  • Doogee chystá obrněný tank s termovizí a nočním viděním
  • Telefon nepůjde zničit jen tak snadno
  • V balení dostanete i kryt s motivem „mimozemšťanů“

Společnost Doogee připravuje zatím svůj nejvýkonnější robustní smartphone, který bude znám pod označením Doogee S98 Pro. Jedná se o zatím nejvýkonnější model značky, který naváže na únorovou základní verzi telefonu, po které novinka podědí základní hardwarové specifikace. Ta největší změna se však odehraje na zádech. Místo „hodinkového“ displeje se do výbavy dostane fotoaparát s nočním viděním. V Česku je aktuálně v prodeji předchozí generace Doogee S97 Pro.

Doogee S97 Pro Doogee S97 Pro
nabízí 27 obchodů za ceny od 4 999 Kč
Srovnat ceny na Živě

Výrobce se při návrhu designu inspiroval „mimozemšťany“, a přímo do základní krabice přibalí i stylizované pouzdro. Ta největší změna se však odehraje na zádech, kde bude nově k dispozici samostatná termokamera InfiRay s rozlišení 256 × 192 pix. Bude využívat o 25 Hz vyšší snímkovací frekvenci, a na displeji snímané objekty vykreslí v barvě, která odpovídá teplotnímu rozptylu -15 až 550 °C. Přesnost měření je udávána na plus minus dva stupně. Termální kamera má pomoci např. při detekci vlhkosti či netěsností různých konstrukcí.

Dalším zajímavým foťákem je 20Mpx snímač pro infračervené noční vidění. Tuto dvojici doplní 48MPx hlavní širokoúhlý foťák IMX350 od Sony, který bude při focení slučovat čtyři pixely do jednoho. Zbytek specifikací zatím Doogee zatajuje, ovšem s ohledem na historické rozdíly základního a Pro modelu, zcela zbytečně. Můžeme se tak těšit na telefon s 6,3" Full HD+ displejem a sklem Gorilla Glass, v jehož výřezu bude čekat 16 Mpx selfie od Samsungu. Robustní pogumované kryty zajistí podporu odolnosti IP68, IP69K a standardu MIL-STD810G.

Klepněte pro větší obrázek
Superodolný Doogee S98 Pro kombinuje hlavní foťák s 20Mpx nočním viděním a termokamerou (Obr.: Doogee)

Na těle bude k dispozici jedno akční tlačítko a čtečka otisků prstů, Baterii o kapacitě 6 000 mAh dobijete zrychleně maximálně 33 Watty kabelem či 15W bezdrátově. Výkon telefonu obstarává MediaTek Helio G96, který je podpořen 8GB operační pamětí a 256GB úložištěm. To si ještě rozšíříte microSD kartami. Ve výbavě chybí 5G, na druhou stranu se dočkáte podpory DualSIM či NFC. Telefon podporuje globální GSM pásma, a do prodeje se dostane s Androidem 12.

Termokamerka a noční vidění u Doogee S98 Pro:

Přesná dostupnost telefonu ani cena zatím není známa. Na českých stránkách výrobce je možné základní S98 předobjednat za 9 990 Kč, očekáváme, že Pro varianta bude o jeden až dva tisíce dražší.

Zdroj Doogee

Váš názor Další článek: Tajný report z WhatsApp prozradí detaily o vašem účtu. Takto jej můžete stáhnout

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Doogee, Android, MIL-STD 810, NFC, Gorilla Glass, USB-C, Bezdrátové nabíjení, IP69K, Android 12, Zvýšená odolnost, Outdoor, Trojitý fotoaparát, Termokamera, Voděodolnost, Vodotěsnost, Rychlé nabíjení, Rychlé dobíjení, Výřez v displeji, Displej, Přesnost měření, Baterie o kapacitě, Termovize, Monstrum, Česká republika, Kryt, Telefony s Androidem na Heureka.cz