DooGee Turbo2: zapamatujte si novou značku

Společnost Lion Mobile zařadila do svého portfolia novou značku, čínské DooGee. Hned také představila špičkový model Turbo2.

Společnost Lion Mobile na tiskové konferenci oznámila novou značku ve svém portfoliu. Po Xiaomi a THL je to další čínská značka DooGee (čtěte dů-gý), Lion Mobile je jejím oficiálním dovozcem, nikoliv však výhradním. Zakladatel firmy Jiří Opletal říká, že Lion Mobile díky své čínské kanceláři udržuje úzký kontakt s tamním trhem a nové modely se tak mohou na český trh dostat už během dvou týdnů.

Klepněte pro větší obrázek

DooGee je „evropská“ značka čínské společnosti KVD International Group. Jejím cílem je nabízet obyčejné, ale kvalitně vyrobené telefony za zajímavé ceny. Na jednu stranu se značka ohání vlastním designem, na stranu druhou je zde typ DooGee DG310, vzhledová kopie Samsungu Galaxy S5, nebo DG580 s designem OnePlus One.

A ještě jedna perlička. Víte, co znamená DooGee? D jako Destiny, dvě O jsou zde v roli „položené osmičky“, takže symbolizují tak nekonečno a konečně Gee pochází z koňácké terminologie, u nás bychom pravděpodobně řekli „hyjé“. Význam si zkuste poskládat sami. Šílené, praštěné, jednoduše čínské.

Turbo2

Hlavní hvězdou tiskové konference byl nový model DooGee DG900 Turbo2. S velmi slušnou výbavou a reprezentativním designem stojí zajímavých 6 499 Kč. Za tuto cenu dostanete 5" fullHD displej, osmijádrový procesor Mediatek MT6592 s taktem 1,7 GHz, operační paměť 2 GB RAM, nebo Android 4.4 KitKat. To vypadá opravdu zajímavě, ale zázrak nečekejte, telefonu chybí i v Česku stále důležitější LTE.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Čínský pokus o levný luxus. Ale existuje vůbec něco takového? Smartphonového laika Turbo2 přesvědčí velmi snadno.

Podobné je to i s designem. Na první pohled se tělo tváří jako matný kov, ale při podrobnějším ohledání zjistíte, že je to plast. Není to jednoznačně špatně, navíc telefon opravdu vypadá povedeně, je příjemně tenký a ve zkrutu pevný.

Klepněte pro větší obrázek
Na zádech telefonu je dotyková ploška, která poslouží třeba jako spoušť fotoaparátu.

Zajímavostí je slot karty. Turbo2 je první model značky bez snímatelného zadního krytu, ke kartám se tedy přistupuje „špendlíkem“ vysouvaným šuplíčkem na boku přístroje. Pozice jsou dvě, vedle primární SIM karty můžete vložit druhou SIM, nebo paměťovou microSD. Ještě před koupí si tak dobře rozmyslete, jestli chcete dualSIM a vystačíte si s 16 GB interní paměti, nebo chcete víc, ale už jen s jednou SIM…

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

DooGee DG900 Turbo2 ve zkratce

  • OS: Android 4.4 KitKat
  • procesor: osmijádrový Mediatek MT6592 s taktem 1,7 GHz
  • paměť: 2 GB RAM, úložiště 16 GB
  • karty: slot na SIM, druhý slot je možné použít na druhou SIM, nebo na paměťovou kartu
  • displej: 5" IPS, rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů (jemnost 441 PPI), Gorilla Glass 3
  • fotoaparát: Sony IMX135 s rozlišením 13 MPx, F2.0, LED blesk, čelní fotoaparát 8MPx
  • rozměry a hmotnost: 143 × 73 × 6,9 mm, 134 gramů
  • baterie: 2500 mAh
  • barevné varianty: zlato-bílá, černá

Lion Mobile začne prodávat DooGee DG900 Turbo2 koncem listopadu. Ještě během listopadu a prosince se do nabídky dostanou i další modely značky DooGee: Kissme DG580, Dagger DG550, Voyager DG310 a konečně Valencia DG800, který jsme krátce vyzkoušeli už v červenci.

Diskuze (20) Další článek: Puzzlephone: Finové chystají mobil ve stylu skládačky

Témata článku: Doogee, THL, Smartphony, OnePlus One, OnePlus One 64GB, Samsung Galaxy S5, Nov, Kiss, Evropská značka, Dotyková ploška, Oficiální dovozce, Jiří Opletal, Matný kov, Turbo, Dovozce, Voyager


Určitě si přečtěte