Dříve výsada, dnes zbytečnost. Clubhouse ruší systém pozvánek

Sociální síť Clubhouse začátkem roku zažila rychlý růst a mluvilo se o ní snad úplně všude. Důvodem byl originální koncept výhradně hlasové komunikace a také pocit určité exkluzivity díky systému pozvánek a omezení pouze pro uživatele iPhonů. V únoru, kdy byl povyk kolem Clubhousu největší, zaznamenala tato sociální síť dokonce 9,6 milionů stažení.

S počtem rozeslaných pozvánek však nový zájem o aplikaci začal v dalších týdnech upadat a v dubnu byl už podle statistik SenzorTower počet nových stažení zhruba 10× nižší než v únoru. V květnu pak byla aplikace zpřístupněna i pro Android. Ani to však k dalšímu rozšíření nepomohlo. Naopak firmě začali potencionální uživatele přetahovat konkurenti.

Facebook, Twitter, Reddit nebo třeba Spotify totiž přišli s vlastními sociálními sítěmi, které rovněž staví na principu mluveného slova. Firma tak už hledá další cesty jak se prosadit a proto dokonce oznámila funkci posílání textových zpráv. Ani to však zřejmě nemělo takový úspěch, což vyústilo v aktuální zrušení systému pozvánek. Ty totiž stejně ztratily smysl. Navíc služba už dávno neběží v testovacím režimu, kvůli kterému byly pozvánky zavedeny. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se Clubhouse zvýší svou uživatelskou základu nebo jeho nápad lépe aplikují a prosadí její konkurenti.

Nedávno přidaná funkce Facebooku:

Diskuze (5) Další článek: Huawei P50 Pro je nejlepší fotomobil podle DxOMark. Zvítězil dokonce i u selfie

Témata článku: iPhone, Android, Mobilní aplikace, iOS, Facebook, Spotify, Sociální sítě, Twitter, Clubhouse, Shortcut, Výsada, Clubhous, Pozvánka, Zbytečnost, Název, Reddit, Aplikace30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Týden Živě: Windows 11 dorazí za měsíc, procesor od Googlu později. Plus obelhaný Banksy

Týden Živě: Windows 11 dorazí za měsíc, procesor od Googlu později. Plus obelhaný Banksy

** Windows 11 budou hotové 5. října ** Google pracuje na vlastních čipech pro mobily a chromebooky ** Banksy dražil NFT a další události

Filip KůželVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

Vybíráme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Ceny začínají na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
VánoceNositelnosti