Druhý Pocophone se blíží! Model F2 Pro nabídne vysoký výkon za atraktivní cenu

Vzpomínáte si na Pocophone F1? Telefon před rokem a půl ukázal, že špičkový výkon lze nacpat do plastového těla za zlomek ceny oproti těm nejvyabvenějším modelům. Ovšem, bylo by to daleko veselejší, kdyby místní dovozci nezvedli jeho cenu o několik tisíc oproti zahraničí. I tak se však předloni jednalo o smartphone s výkonným Snapdragonem 845 a 6GB RAM, který začínal na metě devět a půl tisíce korun. A v obdobném trendu bude pokračovat i nástupce Pocophone F2 Pro, který bude představen příští týden v Madridu.

A na co se můžeme těšit? Všechny indicie nasvědčují tomu, že bychom se měli dočkat rebrandovaného modelu Redmi K30 Pro. Tedy, alespoň to tak tvrdí vývojářská konzole Googlu. A chystaná představovací akce, která je v plánu 12. května v Madridu napovídá, že se s telefonem bude počítat i v Evropě. Za současné konstelace si však nedokážeme představit, že by se akce (zejména ve Španělsku) odehrála v sále s novináři, takže představení zřejmě proběhne pouze formou živého streamu.

A na co se těšit? Jedinou indicií je rebranding Redmi K30 Pro. Pokud se potvrdí, mohlo bychom se dočkat Snapdragonu 865 s 5G modemem, až 8GB operační pamětí, 128GB úložiště typu UFS 3.1 a také 4 700mAh baterie s rychlým 33W dobíjením. Čtyřnásobnému fotoaparátu na zádech vévodí 60MPx snímač IMX686 od Sony, o zobrazování se postará 6,67" AMOLED s rozlišením Full HD+.

Videopředstavení Redmi K30 Pro:

Telefon by měl být v dostání v bílé, fialové, šedé a modré, přičemž 128GB verze má vycházet na 570 EUR, tj. zhruba na 15 tisíc korun. Zda se spekulace potvrdí, bude jasné příští týden v úterý krátce po poledni.

Via XDA, Twitter

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (12) Další článek: NFC se naučí bezdrátově nabíjet. I levné telefony nakrmí chytré hodinky a sluchátka

Témata článku: Pocophone, Sítě 5G, Smartphony, Snapdragon, Spekulace, Čtyřnásobný fotoaparát, Snapdragon 865, Twitter, UFS 3.1, Redmi K30 Pro, Full HD +, Madrid, Španělsko, Atraktivní cena, Vysoký výkon, Model, Zlomek, Telefon, Evropa, Indicie


Určitě si přečtěte