Důležitý krok pro soukromí. Signal zavádí přezdívky, uživatelé nebudou muset sdílet telefonní číslo

Kecálek Signal od podzimu s vybranými uživateli testoval funkci, která jim umožní skrýt telefonní číslo. Už by podle něj nebyli dohledatelní, k tomu by sloužily nově zavedené. Brzy už tuto možnost budou mít všichni, v nadcházejících týdnech se přezdívky stanou pevnou součástí aplikace.

Výhoda má být v tom, že cizím lidem nebudete muset předávat telefonní číslo, které je potenciálně zneužitelné. Novinku si budete moci aktivovat v Nastavení | Soukromí | Telefonní číslo, kde položku Kdo mě může najít podle čísla nastavíte na Nikdo. Cizí lidé pak neuvidí, že Signal používáte, ani vás takto nebudou moci kontaktovat.

Standardně tam však bude zvolené Všichni, takže kdokoliv, kdo zná vaše číslo, vám bude moci napsat. Tak to ostatně funguje i dnes. U stávajících kontaktů, s nimiž jste si už přes Signal psali nebo volali, se nic nemění. Starší konverzace se zachovají, tito lidé uvidí telefonní číslo i nadále. Už ho ostatně musí mít ve standardním telefonním adresáři.

Kromě přezdívky můžete v aplikaci vygenerovat také QR kód, který si druhá strana vyfotí a Signal pak kontakty spojí. Provozovatelé upozorňují, že seznam přezdívek nebude v žádné veřejně prohledatelné databázi, takže potenciální spammeři byl museli otestovat všechny možné kombinace znaků, aby někoho mohli oslovit.

Přezdívky bude možné změnit a všechny budou zakončené minimálně dvěma čísly. Když se jmenujete například Tomáš Čermák, nebude stačit jen cermak, ale bude to třeba cermak.88. A když pak časem přezdívku změníte, vaše kontakty si ničeho nevšimnou, protože ty už pak nevidí přezdívku, ale jméno zvolené v aplikaci. Bližší informace Signal uvádí v nápovědě.

Diskuze (4) Další článek: Samsung dostane Galaxy AI i do vybraných nositelností. Mimo sluchátek počítáme s hodinkami a prstenem

Témata článku: , , , , Uživatelé, Kontakt, Aplikace, Přezdívka, Podzim, Důležitý krok, Telefonní číslo, Číslo