Dvojitý čipset, nabíjení vzduchem a robopes. Sesterské mobilní značky Infinix a Tecno umí překvapit

  • Infinix a Tecno spadají pod konglomerát Transsion
  • Jsou to malé mobilní značky, ale o to větší mají větší záběr výzkumu
  • Na MWC ukázaly rekord v Antutu, nabíjení vzduchem i robopsa

Značky Infinix a Tecno spadají pod konglomerát Transsion, navenek však vystupují zcela samostatně. A to platí i o výzkumu a vývoji, který mají obě firmy evidentně oddělené. Usuzujeme tak z toho, že každá z nich přivezla na veletrh do Barcelony ukázat a předvést diametrálně odlišné novinky a technologie.

Infinix

Od značky Infinix jsme už mohli vidět v akci zadní panel telefonu, který mění svůj design. Značka se pochlubila, že v brzké budoucnosti představí herní smartphone, které bude mít dva samostatné procesory. Primárním bude Mediatek Dimensity 9300 Ultimate, jemuž však při hraní bude asistovat dedikovaný vizuální procesor od firmy Pixelworks. Podle výrobce má tato kombinaci umožnit zobrazení v rozlišení Full HD+ až při 180 Hz, resp. při QHD+ rozlišení až při 144 Hz.

Herní koncept se dvěma procesory:

I díky této nové architektuře a umělé inteligenci, která výpočetní zátěž předává mezi čtyřmi „supervýkonnými“ jádry Cortex–X4, se Infinix chlubí skórem 2 215 639 bodů v Antutu. Jenže, koncepční telefon, který toto skóre získal, značka zatím blíže nepředstavila.

Klepněte pro větší obrázek
CoolMax je nový způsob chlazení pro koncepční herní smartphone od Infinixu. V komerčně dostupné podobě má dorazit na trh ještě letos

Výkonný smartphone bude třeba pořádně uchladit, a tak značka oznámila i své vlastní aktivní chlazení alias Infinix CoolMax System. Jedná se o kombinaci termoelektrického chladiče (alias Peltierův článek) a chladicího větráčku. CoolMax nasedá přes termopastu přímo na chladič telefonu, což je odlišné řešení oproti všem ostatním výrobcům, kteří ve svých herních telefonech dosud nasadili aktivní chlazení podobné chlazení u počítačů. CoolMax tak slibuje až o 10°C nižší teplotu oproti dříve používaným metodám aktivního chlazení. Je však otázkou, jak velké nároky bude mít tento typ chlazení na baterii. Infinix slibuje, že telefon podobný konceptu uvede na trh ještě v průběhu letošního roku.

Nabíjení vzduchem od Infinixu:

Infinix přivezl ukázat i dobíjení vzduchem AirCharge, který dobíjí telefony ve vzdálenosti do 20 cm od dobíjecí podložky. Extreme-Temp baterie zase dostala nový typ elektrolytu, takže dokáže fungovat bez trvalého poškození i v extrémně nízkých teplotách (až při -40°C). 

Tecno

Značka Tecno se na MWC lehce odklonila od tradičního mobilního směřování. Na veletrhu ukázala robopsa Dynamic 1 a také herní konzoli Pocket Go s Windows doplněnou AR brýlemi. Z mobilního pohledu značka oznámila telefony Pova 6 a řadu Camon 30. Telefony z první řady Tecno v Česku nenabízí, řadu Camon sice ano, ale naposledy se do ČR dostaly telefony Camon 18. Dvě generace nástupců k nám už nedorazily.

Klepněte pro větší obrázek
Tecno si u robopsa Dynamic 1 přeci jen trochu odskočilo od mobilního světa

Tecno se na MWC pochlubila technologií Universal Tone, která pomocí umělé inteligence dokáže na fotkách odstíny pletí focených osob podle integrované databáze 268 odstínů pletí. Tecno chce tímto krokem učinit focení portrétů více „inkluzivní“.

Klepněte pro větší obrázek
Databáze Universal Tone obsahuje 268 odstínů pleti, které jsou určeny pro fotomobily značky. Důrazem je to, aby pleť focené osoby odpovídala i u pořízené fotografie

Stejně jako Infinix, má i Tecno technologii, která využívá samostatný čip. Nazývá se Tecno PolarAce (v delší podobě PolarAce Imaging System), a jako první ji dostal telefon Camon 30 Premier 5G. Jedná se o řešení, které při focení využívá samostatný obrazový procesor od Sony, který je efektivnější, výkonnější a rychlejší, než koprocesor integrovaný do čipsetu Dimensity 8200 Ultra. Tecno uvádí, že čip dokáže při natáčení HDR a nočních 4K videí pomocí umělé inteligence odebrat šum.

PolarAce je navázán na technologie pro tóny pleti a na umělou inteligenci, která dále pracuje s optimalizací fotografie. Mimo řadu Camon by se měla technologie postupem času dostat i do dalších modelových řad značky.

Diskuze (1) Další článek: Vyzkoušeli jsme nejtenčí outdoorový smartphone na světě. Nechybí mu 5G a dokonce ani AMOLED

Témata článku: Infinix, Tecno, , , , , , , , , , , , , , Infinixu, Transsion, Čipset, Vzduch, Značka, Telefon, Česká republika, Výzkum, MediaTek Dimensity, Google Ara