Dvouletá záruka: mobilní telefony Nokia mohou zdražit až o osm set korun

V důsledku dvouleté záruky budou mobilní telefony Nokia pro koncové zákazníky dražší až o osm set korun; jde tedy o zvýšení ceny i o více než deset procent.
Dvouletá záruka: mobilní  telefony Nokia mohou zdražit až o osm set korun

Jak jsem psal už dříve, Nokia nepřistoupila na dvouletou záruku jako např. Siemens nebo Samsung a nabízí distributorům mobily stále s jednoletou zárukou jako doposud. Protože dvouletá záruka platí pouze pro prodejce, který prodá mobil koncovému zákazníkovi, nemusí ani distributor nabízet koncovému prodejci mobil s dvouletou zárukou. Ta jde tedy k tíži právě "chudáka" koncového obchodníka, který má nyní dvě možnosti:

  • platit druhý rok záruky ze své kapsy,
  • dokoupit si tzv. Service Pack od distributora.

V obou případech ale dojde ke zvýšení koncové ceny. Společnosti Agora Plus a Celadon Group stanovily následující ceny servisních packů:

  • 500 Kč pro mobily 3310, 3410, 3510, 3510i, 5210, 5510 a zařízení D211, N20, N30
  • 600 Kč pro mobily 6250, 6310i, 6510, 6610, 7210, 7650 a 8310
  • 800 Kč pro 8910, 8910i a 9210i

U levných mobilů se tak cena zvýší o více než deset procent, což je podstatně více, než jaké byly prvotní odhady. Packy jsou vázány na IMEI a jsou nepřenositelné. Pokud tedy koncový prodejce koupí pack k danému telefonu, může dvouletou záruku u distributora uplatnit pouze na něj a nikoliv na žádný jiný mobil. Zatím ale nevíme, o kolik se zvýší ceny v případě, že bude koncový prodejce hradit druhý rok záruky sám bez nákupu SP; osobně očekávám zvýšení ceny o podobnou částku.

Pokud si chcete koupit mobil levněji, můžete využít nákupu např. na živnostenský list. V tom případě nejste koncoví zákazníci a nemusíte kupovat dražší "dvouleté" mobily. To se hodí v případě, že mobily obměňujete alespoň jednou ročně.

Diskuze (33) Další článek: XTNDConnect PC: jak synchronizovat Siemens S55 s počítačem

Témata článku: Nokia, Telefony, Záruka, Celadon, Dvouletá záruka, Mobilní telefon, Telefon, Mobil, MOBI, Zář, SetŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Základem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Základem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Existují desítky různých hrozeb a útoků. Často se třeba útočí na konkrétní hardware, specifickou verzi softwaru nebo máte to „štěstí“ a jste prostě slavní. Najdou se ale i zcela obecné hrozby, které se mohou a často i týkají každého z nás.

Jakub Michlovský
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment