Dxomark má nového krále fotomobilů. Po dlouhé době je to někdo jiný než Huawei nebo Xiaomi

Žebříček nejlepších fotomobilů od DxOMark poslední roky pravidelně vedou smartphony Huawei, které občas dočasně vystřídá některá z novinek od Xiaomi. Po letech se však žebříček konečně změnil a na první místo obsadil někdo jiný - čínská značka Honor, která se poslední dobou na kvalitu fotografií velmi zaměřila.

Klepněte pro větší obrázek
Honor Magic4 Ultimate stanovil nové rekordy rovnou ve dvou kategoriích. S druhým místem si musel vystačit jen u videa.

První místo obsadil smartphone Honor Magic4 Ultimate, úplně nový model této řady ještě více zaměřený na kvalitu fotografie, čemuž dopomáhá trojice špičkových fotoaparátů o rozlišení 50Mpx u hlavního a 64 Mpx u ultraširokoúhlého fotoaparátu i teleobjektivu. Telefon u hlavního objektivu také používá větší snímač o velikosti 1/1,12“.

HUAWEI P50 Pro HUAWEI P50 Pro
nabízí 1 obchod za cenu 19 370 Kč
Srovnat ceny na Živě

Pomohl větší snímač

To vše telefonu pomohlo k prvnímu místu s celkovým hodnocení 146 bodů, tedy o 2 body více, než měl dosud vedoucí Huawei P50 Pro. Honor navíc stanovil i dva rekordy v dílčích hodnoceních a to u kvality fotek a zoomu. Jediná hlavní kategorie ve které nedostal nejvyšší hodnocení je video, kde se spolu s Xiaomi Mi 11 Ultra dělí o druhé místo za iPhonem 13 Pro.

Testeři u Honoru pochválili špičkovou kvalitu fotek napříč všemi testovanými kategoriemi a světelnými podmínkami, obzvláště v noci, kde dokázal zachytit mimořádné detaily, což Dxomark demonstroval v přímém srovnání právě se zmíněným modelem od Xiaomi a Huawei. Recenzentům se také líbilo podání barev včetně dobrého vyvážení bílé, rychlé ostření a pochválili také kvalitu stabilizace u videa. Telefonu ale vytknuli nižší kontrast u HDR a také občasnou ztrátu detailů ve stínech.

Celkově Honor Magic4 Ultimate obstál v testu na výbornou a je velká škoda, že telefon bude zatím primárně určen pro čínský trh. Zpráva je ale jasná – Honor chce, aby řada Magic začala být vnímána jako rodina fotomobilů pro kvalitní focení a natáčení, což už loni stvrdila i spoluprací s kiny IMAX pro správné vyladění obrazu. Jediné, co zatím značce překvapivě chybí, je spojení s některou ze známých značek fotoaparátů.

Takto jsme si nedávno osahali model Honor Magic 4 Pro:

Zdroj: DxOMark

Diskuze (35) Další článek: Útočníci přišli na zákeřný způsob, jak do iPhonů nahrát škodlivé aplikace. Využili přímo nástroj od Applu

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Honor, , , , , , , , , JSON, Honor Magic, Xiaomi, Kvalita, Model Honor, Nový král, Telefon, Jin, Rekord, IMAX, Hodnocení, F +