Dxomark otestoval nové iPhony 13. Model Pro se stal aktuálním králem videa

Apple letos u nových iPhonů 13 a 13 Pro inovoval zejména fotoaparát, který dostal větší senzory, objektivy, senzorovou stabilizaci i lepší světelnost. Fotoaparáty obou telefonů jsme otestovali i v našem redakčním testu, nicméně se dostaly také do rukou odborníků z Dxomark. Zde se telefony umístily celkově na 4. respektive 11. místě v případě základního modelu.

Model 13 Pro obdržel od testerů celkové hodnocení 137 bodů, které je složeno z dílčích hodnocení za kvalitu fotek, zoomu a videa. Obzvláště v tom posledním telefon exceloval a za video obdržel 117 bodů, čímž překonal i dosud kralující Xiaomi Mi 11 Ultra. Kvalitou fotek se se 144 body drží na špici, jen mu celkové hodnocení shazuje známka za zoom. Nepomohlo tedy, ani že letos poprvé telefony nabízí až 3× optické přiblížení.

Testerům se líbily přirozené barvy, kvalita expozice, detailů i rychlý autofocus. Co naopak testerům stejně jako u minulých generací byly otravné odlesky světel v objektivu u nočních fotek i videa a větší množství světelného šumu za horšího světla.

Základní model 13 respektive model mini s totožnou fotovýbavou dostal celkové hodnocení 130 bodů, které mu stačilo na celkové 11. místo. Zde testeři chválili stále kvalitu videa, u kterého se 117 body dělí o celkové 2. místo v žebříčku se smartphonem Xiaomi Mi 11 Ultra. Telefon dostal o něco horší hodnocení za kvalitu fotek, což je dáno menším snímačem, ale nejvíce na hodnocení ztratil kvůli absenci teleobjektivu.

Srovnání Apple iPhone 13 a 13 Pro:

Diskuze (9) Další článek: Android 12.1. má nezvratné důkazy o tom, že Google chystá svou vlastní Pixel skládačku

Témata článku: Apple, Smartphony, iOS, Focení mobilem, Fotoaparát, DxOMark, Trojitý fotoaparát, Apple iPhone 13, Apple iPhone 14 Pro, Telefon, Hodnocení, Tester, Kvalita, Pro +, Fotka, Celkové hodnocení, Model, Telefony s iOS na Heureka.cz