Elegantní hodinky s funkcí EKG. Withings ScanWatch vydrží až 30 dní na jedno nabití

Francouzský Withings je specialistou na hybridní chytré hodinky, které kombinují ručičkový quartz mechanismus s malým digitálním displejem a chytrými senzory. Výhodou takového řešení je především nižší energetická náročnost a také klasický vzhled hodinek s mechanickými ručičkami.

Novinkou v tomto segmentu je model Withings ScanWatch. Jako první hybridní hodinky obsahují klinicky ověřené zdravotní funkce – dokážou detekovat rizika výskytu fibrilace síní a spánkové apnoe. Kromě tradičního sledování srdečního tepu nabídnou i záznam EKG nebo sledování okysličení krve. V prodeji jsou nyní i v Česku ve dvou velikostech 38 a 42 mm v provedení s černým a bílým ciferníkem za 7 790 Kč, resp. 8 390 Kč.

Zmiňovanou výhodou je klasický vzhled a v případě Withings ScanWatch také prémiové elegantní provedení. Pouzdro je odolné proti vodě (5 ATM) a je vyrobeno z nerezové oceli 316L. Ciferník kryje safírové sklíčko. V základním balení je plastový řemínek, dokoupit ale můžete i kožený, tkaný nebo nerezový z originální nabídky Withings nebo jakýkoli jiný od třetí strany se šířkou 18, resp. 20 mm.

Výdrž hodinek na jedno nabití má být až 30 dní. Procházení nabídkou funkcí na malém kruhovém OLED displej probíhá za pomoci otočné korunky. Displej zobrazuje důležitá zdravotní, sportovní data a také notifikace z telefonu. Mezi ně patří nachozené kroky, Sleep Score, spálené kalorie a srdeční tep. Korunkou lze dále spustit EKG a měření okysličení krve (SpO2), začít trénink a nastavit budík.

Nepřetržitý hlídač zdraví

Fibrilace srdečních síní je nejčastější formou nepravidelného srdečního rytmu, kterou je ovšem obtížné diagnostikovat, protože příznaky se nemusí projevit zrovna během návštěvy lékaře. Withings ScanWatch dokážou díky pravidelnému monitorování tepu sledovat, zda je nízký, vysoký nebo normální. Ještě přesnější data pak nabídne funkce EKG, kterou lze kdykoliv spustit v menu hodinek.

Pokud uživatelé pocítí možné příznaky nebo pokud jsou informovaní o abnormálním srdečním rytmu, spustí v hodinkách EKG. Poté stačí přiložit dva prsty na ocelové pouzdro hodinek a vyčkat 30 vteřin. Během měření lze sledovat zápis z EKG živě na displeji hodinek a následně si jej kdykoliv prohlédnout v aplikaci Health Mate. Zde najdete také všechna předchozí měření, která lze vyexportovat a případně ukázat svému lékaři.

Withings ScanWatch poskytují ucelený přehled o spánku. Odhaduje se, že až 1 miliarda lidí po celém světě trpí mírnou až těžkou spánkovou apnoe, což je vážný stav, který může vést k vážným kardiovaskulárním problémům. Withings ScanWatch zvládnou monitorovat epizody spánkové apnoe v průběhu noci pomocí SpO2 senzoru. Po celou noc je tak měřeno okysličení krve pro zjištění případných dýchacích obtíží během spánku.

[********************]

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diskuze (3) Další článek: Xbox Game Pass Ultimate. Paříme Xbox hry na Androidu a je to parádní zábava

Témata článku: Chytré hodinky, Hodinky, Smartwatch, EKG, Spánek, Withings, Nákup a ceny, Zdraví, Displej, Fibrilace síní, Spánková apnoe, Srdeční rytmus, Lékař, Health mást, Okysličení, Česká republika, Nabití


Určitě si přečtěte