Emgeton Picco: nejmenší vysouvací DualSIM na světě

Tenhle drobeček bude lákat na dvě aktivní SIMkarty, dlouhou výdrž a přijatelnou cenu. Kvůli foťáku jej ale nekupujte...

Emgeton uvádí na trh model Picco. Není to nejmenší DualSIM na světě, ale pokud k přívlastkům přidáme „vysouvací“…

Emgeton Picco přináší v miniaturním těle s rozměry 87 × 44 × 17,2 mm a hmotností 77 g plnou funkcionalitu „dvou mobilů“ – umožňuje používat dvě SIM karty zcela nezávisle na sobě. Emgeton slibuje, že jeho Picco přinese styl, eleganci a solidní funkční výbavu za dostupnou cenu.

Pro „dva“ telefony dva akumulátory

O obrazovou komunikaci s uživatelem se stará displej s 1,75" úhlopříčkou, více než 64 tisíci barvami a rozlišením 128 × 160 bodů. Mobil pracuje ve dvou frekvenčních pásmech 900/1800 MHz (pro obě SIM nezávisle) a díky Li-Ion akumulátoru s kapacitou 500 mAh vydrží až osm dní (údaj výrobce) v pohotovostním režimu. Emgeton Picco navíc obsahuje v základním balení dvojici akumulátorů, takže ani úplné vybití jednoho z nich nemusí pro uživatele znamenat okamžitý nástup nuceného offline režimu až do nalezení nejbližší elektrické zásuvky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Emgeton Picco

Novinka představuje po modelu Noble druhý slide mobil Emgetonu vybavený DualSIM technologií. Na rozdíl od Noble je ale rozměrově i cenově výrazně menší a podporuje méně funkcí, je tedy jednodušší na ovládání.

Majitelé Emgetonu Picco mohou používat zcela plnohodnotně a nezávisle na sobě ve stejném čase dvě SIM karty různých nebo stejných operátorů. Jakoukoli ze SIM karet, případně obě, je možné dočasně deaktivovat, se zachováním plného přístupu ke kontaktům a SMS zprávám. Emgeton Picco tedy představuje dva zcela nezávislé mobilní telefony v jednom, bez jakýchkoli omezení. Prostřednictvím obou vložených SIM karet lze využívat datové přenosy GPRS (třídy 12).

Mobilní telefon Emgeton Picco lze pohodlně ovládat i v zavřeném stavu, protože všechny ovládací prvky se nacházejí na čelní straně – spodní díl slide systému ukrývá pouze klávesnici. Zadní strana přístroje obsahuje vývod hlasitého reproduktoru a čočku fotoaparátu. Jeho rozlišení je pouhá desetina megapixelu, pořízené obrázky se tedy hodí maximálně pro přiřazení ke kontaktům v adresáři.

Pohlídá i tělesný index BMI

Sbírka funkcí telefonu pokryje všechny nejčastější požadavky uživatelů a přináší i netradiční bonusy. Silně pokryta je zejména oblast multimediálních funkcí: v telefonu nechybí FM rádio s nadstandardní možností plánovaného nahrávání vysílání v přesný čas po stanovenou dobu, skladatel vyzváněcích melodií, trojice her (Puzzle, Panda a UFO), vestavěný diktafon zaznamenávající zvuk do paměti telefonu nebo na microSD kartu ve formátu AMR či WAV, a MP3 přehrávač spolupracující s formáty MP3, MIDI a WAV. Díky slotu na paměťové karty typu microSD lze pro ukládání a přehrávání hudebních souborů použít tyto karty až do velikosti 8 GB. MP3 přehrávač samozřejmě podporuje i přehrávání hudby na pozadí a automatické přerušení hudební produkce během telefonátu.

Plánovací kalendář dovoluje ukládat šest typů událostí, nechybí upomínky, budík s možností nastavení až pěti časů najednou, kalkulačka, převodník jednotek či netradiční možnost sledování tělesného indexu BMI; příslušnicím něžnějšího pohlaví by navíc mohl přijít vhod menstruační kalendář.

Buďte pány situace díky dočasným profilům

Do paměti přístroje lze ukládat až 500 vícepoložkových kontaktů, které telefon zobrazuje současně s kontakty z obou vložených SIM karet. Nadstandardní funkcí jsou dočasné profily – uživatel může zautomatizovat přepínání profilů v závislosti na denní době. Vyzváněcí profily lze aktivovat nezávisle pro obě vložené SIM karty, nebo zvolit společný profil.

Emgeton Picco nezapomněl ani na Bluetooth modul. Lze jej využít pro funkce handsfree i pro přenos multimediálního obsahu. Díky programu Emgeton Picco Phone Suite je možné zálohovat kontakty, SMS, MMS, obrázky i vytvořené vyzváněcí melodie do počítače.

Klepněte pro větší obrázek 

Mobilní telefon Emgeton Picco se začne prodávat v průběhu příštího týdne a bude dostupný v síti všech obchodních partnerů společnosti Bell Technology. Doporučená cena přístroje činí 3 490 Kč.

Emgeton Picco
Klepněte pro větší obrázekMalý a jen 77 gramů těžký vysouvák s podporou pro použití dvou SIM karet zároveň. Má aktivní displej o rozlišení 128 × 160, podporuje GPRS třídy 12 a Bluetooth a fotí snímky o rozlišení 352 × 288 obrazových bodů. Jeho baterie má kapacitu pouhých 500 mAh, ale v balení jsou dvě.rozměry a hmotnost: 88 × 44 × 17 mm, 77 g
displej: 1,75'', aktivní TFT, 128 × 160, 65 tisíc barev
sítě: GSM (900/1 800 MHz)
data: GPRS tř. 12
konekt.: USB, Bluetooth
paměť: 0, 115 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 500 mAh
hudba: přehrávač hudby, rádio
fotoaparát: CIF (352 × 288)
31 %
(676. místo z 1155)
katalogpreview
cena: cca 3 500 Kč (3. čtvrtletí 2009)

 

Diskuze (25) Další článek: Nokia E52: zábavnější manažerka (velký test)

Témata článku: Emgeton, DualSIM, Emgeton Picco, Svět, Vložený sim, Nadstandardní možnost, EMG, Pic, Dual sim telefony na Heureka.czRecenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid