eRouška pro Android zaznamenala výpadek. Upozornění na rizikový kontakt může přijít se zpožděním

Autoři aplikace eRouška vydali upozornění týkající se verze aplikace pro operační systém Android. Kvůli výpadku na straně API Googlu pro vyhodnocování rizikových kontaktů aplikace neaktualizovala průběžně všechna data. Upozornění na rizikový kontakt tak mohou přicházet s určitým zpožděním.

Na mobilech se aplikace chovala standardně, někteří uživatelé ale mohli zaznamenat přetrvávající hlášku v notifikační oblasti „Probíhá kontrola rizikových kontaktů“. Sběr dat do aplikace na straně mobilů probíhá standardně, předání dál do systému proběhne po vyřešení výpadku. S podobným problémem se údajně potýkaly i podobně zaměřené aplikace v Německu a Dánsku.

Aktualizováno:

eRouška pro Android už by měla být plně funkční. Google ještě v odpoledních hodinách ve středu 13. ledna vydal potřebnou záplatu.

Diskuze (11) Další článek: Samsung Eco: Fotovoltaika v elektronice konečně dává smysl

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Koronavirus, Výpadek, Problém, Chytrá karanténa, eRouška, Pro +, Upozornění, Mobil, Zpoždění, Data, ENC, Dánsko, Operační systém, Německo, Kontakt, Aplikace, API Google, Telefony s Androidem na Heureka.cz