eSIM mu nestačila, tak vzal šroubovák a do iPhonu 12 nacpal druhou fyzickou SIM

Známý youtuber Hugh Jeffreys přišel se zajímavým vylepšením iPhonu 12. Chyběla mu podpora dvou fyzických SIM karet, kterou Apple v USA ani v Evropě nenabízí. K jedné fyzické nanoSIM zde můžete přidat jako druhou pouze eSIM, což umožňují zpravidla jen největší operátoři. Pokud máte dvě fyzické SIM karty, například od virtuálů, druhou si do iPhonu 12 nedáte.

V Asii se ovšem iPhony se dvěma fyzickými sloty prodávají. A tak Jeffreyse napadlo, zda by se podobným způsobem nedala „hacknout“ i jeho americká verze. A ono to vyšlo! Vystačil si s drobným hardwarovým zásahem a jeho iPhone bez problémů dvě fyzické SIMky přijal. Zajímá vás, jak náročná je tato operace?

Prvním krokem bylo objednání součástky pro čínskou verzi iPhonu 12, která vyšla na 24 dolarů (cca 520 Kč). Jednalo se o čtečku pro dvě SIM, ke které přišel boční šuplík a špendlík pro jeho vytažení z těla telefonu. Následovalo zahřátí telefonu, odlepení displeje a odmontování displejových kontaktů ze základní desky. Tím byl zpřístupněn slot pro jednu fyzickou SIM, který se schovává pod šesti šroubky a je spojen jedním kablíkem se zbytkem telefonu. Pak stačilo do telefonu přišroubovat novou čtečku karet a vrátit iPhone 12 do původní podoby.

Jak naučit evropský a americký iPhone 12 podpoře dvou fyzických SIM:

Po opětovném poskládání už systém iPhonu u SIM karet neevidoval fyzickou a digitální SIM, ale přední a zadní SIM, která kompletně z telefonu vymazala eSIM. A ano, obě fyzické karty fungovaly naprosto bez problémů. Pokud se tedy nebojíte rozborky svého iPhonu (na svou vlastní zodpovědnost a s vědomím ztráty záruky), můžete si i vy v pohodlí domova do iPhonu 12 přidat podporu dvou fyzických SIM karet.

Ostatně, podobný přístup má celá řada dalších výrobců. A to s tím rozdílem, že si na druhou pozici se samostatným IMEI můžete přidat druhou kartu nebo zvolit eSIM. Apple však na západních trzích v základní konfiguraci bohužel nedává na výběr, přitom mnoho operátorů, zejména těch virtuálních, službu eSIM zatím vůbec nenabízí.

Diskuze (43) Další článek: Soukromá data v ohrožení. Pozor, aby vám ve smartphonu nepřistál Sup

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Apple iPhone 12, Apple iPhone 12 128GB, Apple iPhone 12 256GB, Evropa, SIM karta, Youtuber, Telefon, Operátor, Šroubovák, Karta, F +, Hug, NÉST, IMEI, Šroub, Asie,