Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Eurotel včera spustil novou službu, která usnadní datování majitelům tarifních programů. Ačkoliv ji ale prezentuje jako výhodnou, zdá se nám stále docela drahá.
Eurotel Global Access: přístup na internet v 58 zemích světa

Protože je v tiskové zprávě řečeno vše podstatné, zveřejňujeme ji v plném znění.


Eurotel představuje službu Eurotel Global Access, která od 17. února přináší jednoduché, cenově výhodné a spolehlivé mobilní datové spojení během pobytu v zahraničí. Služba Global Access je určena všem, kteří potřebují na cestách mít spolehlivý přístup k elektronické poště nebo informacím v intranetu své firmy.

„Eurotel Global Access přináší významnou finanční úsporu u datových přenosů ze zahraničí, a to až o 60 procent oproti běžnému datovému roamingu, říká Garisson Macri, výkonný ředitel marketingu Eurotelu. „Díky jednotnému nastavení všech přístupových bodů je práce s datovými službami v 58 zemích světa stejně snadná jako v České republice. Eurotel Global Access jsme pro naše zákazníky vyvinuli ve spolupráci s firmou AT&T.“

Princip služby je velmi jednoduchý: v zahraničí se zákazník připojí pomocí svého mobilního telefonu k přístupovému bodu sítě AT&T, zadá své přístupové jméno a heslo a vzápětí je připojen k internetu. Podle lokality, kde se nachází, využívá služba Eurotel Global Access k přenosu dat technologii HSCSD nebo jinou standardní datovou službu.

Pro využívání služby Eurotel Global Access potřebuje zákazník stejné technické vybavení jako pro mobilní přístup na internet v ČR – zaprvé mobilní telefon s podporou datových služeb (nejlépe technologie HSCSD) a zadruhé notebook, kapesní počítač nebo jiné zařízení s programovým vybavením, které je potřeba pro přístup na internet.

Službu Eurotel Global Access je možné aktivovat na Eurotel lince *11, v Centru péče o významné zákazníky nebo na značkových prodejnách společnosti Eurotel. Před odjezdem do zahraničí stačí, aby si zákazník na internetových stránkách www.eurotel.cz vyhledal místní přístupový bod společnosti AT&T, ke kterému se bude připojovat. Podrobný návod pro připojení naleznou zákazníci opět na stránkách www.eurotel.cz. Pro pomoc s nastavením služby lze kdykoliv kontaktovat zástupce společnosti Eurotel.

Ke dni spuštění bude služba v provozu v 6 evropských zemích – Slovensko, Polsko, Maďarsko, Německo, Francie a Itálie. Další země budou rychle přibývat a během měsíce budou moci zákazníci využívat službu ve všech 58 zemích světa.

Aktivace služby je zpoplatněna částkou 495 Kč. Mimořádnou nabídkou je aktivace zdarma, pokud se uskuteční do 30. dubna 2003. Dále zákazník platí pouze za dobu, po kterou službu Eurotel Global Access skutečně používal. Při datové komunikaci z evropských zemí je sazba 4,50 Kč za minutu spojení, z ostatních zemí pak 4,90 Kč (ceny bez DPH). K poplatku za Eurotel Global Access je nutné připočíst cenu za národní hovor v síti místního operátora.


Stručně řečeno: v mobilu, PDA nebo notebooku budete mít stejné nastavení pro všechny státy, kde Global Access funguje, jen budete měnit vytáčené telefonní číslo. Před odjezdem do dané země si zjistíte, zda v této zemi Global Access funguje, a pokud ano, zjistíte si na webu Eurotelu přípojný bod. Aktivace služby stojí 519,75 Kč s daní, do konce dubna je však zdarma. Za datování zaplatíte běžné roamingové poplatky jako při volání v domácí síti a k tomu dalších zhruba pět korun za službu samotnou.

Výhodné?

Když nám na tiskové konferenci pouštěli prezentaci, byla na první slidu uvedena cena 4,50, případně 4,90 Kč; jednu chvíli to vypadalo, že datování bude úžasně levné. Bohužel informace o národním roamingu vše změnila, jedna minuta datování vás může přjít na několik desítek korun. Škoda, že operátoři nenabízejí v roamingu levnější datování než volání stejně jako v domácí síti. Do té doby bude služba těžko využitelná pro soukromé osoby.

Jen upozornění: služba využívá běžné datové hovory případně HSCSD, nikoliv GPRS. Mimochodem, GPRS roaming může být v některých případech levnější, vše je nutné spočítat pro konkrétní situaci.

Diskuze (4) Další článek: Sony Ericsson P800 je v prodeji!

Témata článku: Operátoři, O2, Internet, EU, Přístup, Access, Svět, Global, ACC, GLO, EuroHity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

Nejtragičtější kopie mobilů z Číny. Na pohled vypadají podobně, ale k originálům mají zatraceně daleko

** Sbírka nejhorších plagiátů mezi mobilními telefony ** No name výrobci kopírují prakticky všechno, až na hardware ** Možná zde najdete i falešného dvojníka svého mobilu

Martin Miksa
AliExpressČínaKuriozita
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android