Eurotel: internet za paušál, internet pro Go karty a další novinky

Eurotel představil na včerejší tiskové konferenci řadu novinek. Internet přes GPRS za paušál, internet pro Go karty a inovovaný tarif SMS/Data. Co se za jednotlivými službami skrývá? Přinášíme podrobné informace a ceny. Připomínáme, že se nejedná o apríl!
Eurotel: internet za paušál, internet pro Go karty a další novinky

Internet za paušál

Nejžhavější a zároveň nejzajímavější novinkou je samozřejmě nový datový balíček DATA Nonstop. Předběžně jsme informovali zde. Jedná se o klasický doplňkový balíček, který si mohou ke svému tarifu dokoupit všichni tarifní zákazníci. V případě, že využíváte tarifní program Eurotel Individual, kombinace Individual + DATA Nonstop vás vyjde rovněž na 1050 Kč měsíčně.

Měsíční poplatek 1050 Kč
Internet (GPRS) *) zdarma
WAP (GPRS) *) zdarma
Internet (CSD/HSCSD) 2,84 Kč/min.
WAP (CSD/HSCSD) 2,84 Kč/min.
Data Eurotel – Eurotel 4,20 Kč/min.
Data Eurotel – ostatní sítě v ČR 6,30 Kč/min.

*) vztahuje se pouze na připojení v síti Eurotel, za GPRS roaming se platí dle ceníku
Ceny jsou uvedeny včetně DPH

Internet pro Go karty

Další novinkou ze včerejší tiskové konference je spuštění internetu pro Go karty. Eurotel přišel v podstatě se stejnou cenou, kterou nabízí Oskar – s tím rozdílem, že u Eurotelu musíte platit navíc 0,10 Kč za každých 10 minut, kdy jste připojeni k GPRS (máte navázán PDP context).

Internet (GPRS) 0,06 Kč/kB + 0,60 Kč/hod.
WAP (GPRS) 0,6 Kč/kB + 0,60 Kč/hod.
Internet (CSD/HSCSD) 6,50 Kč/min.
WAP (CSD/HSCSD) 2,70 Kč/min.

Ceny včetně DPH

SMS/Data je mrtev, ať žije SMS/Data Plus

Dalších úprav se dočká tarifní program SMS/Data. Ten se v podstatě slučuje s tarifem SMS/Data Plus, a to na své původní - nižší - ceně. S tarifem SMS/Data + GPRS budete moci využívat jak HSCSD, tak GPRS. Na rozdíl od doplňkového balíčku DATA Nonstop se jedná o samostatný tarifní program, který je určen především pro datové přenosy a odesílání SMS.

Měsíční paušál 204,75 Kč
Volné minuty 0
Hlas – špička 15,75 Kč
Hlas – mimo špičku 5,25 Kč
Internet (GPRS) 0,0315 Kč/kB
WAP (GPRS) 0,42 Kč/kB
Internet (CSD/HSCSD) 2,10 Kč/min.
WAP (CSD/HSCSD) 2,10 Kč/min.
Data Eurotel - Eurotel (špička) 4,20 Kč
Data Eurotel - Eurotel (mimo špičku) 2,10 Kč
Data Eurotel - ostatní sítě v ČR (špička) 8,40 Kč
Data Eurotel - ostatní sítě v ČR (mimo špičku) 4,20 Kč
SMS Eurotel (1 - 40) *) 1,57 Kč
SMS Eurotel (41 – 800) *) 1,26 Kč
SMS Eurotel (801 – 8000) *) 0,95 Kč
SMS Eurotel (nad 8000) *) 0,78 Kč
SMS ostatní operátoři 1,57 Kč

*) cena získaná množstevní slevou se vztahuje na všechny textové zprávy odeslané v rámci sítě Eurotel za aktuální zúčtovací období

Datujte levněji až do léta

Konečně poslední novinkou je (prodloužení) speciální akce zaměřené na datové přenosy. Až do konce června tak budou za datové přenosy platit tyto ceny.

Způsob připojení Tarifní programy (20:00 - 8:00) Go (po celý den)
Internet GPRS 0,0105 Kč/kB 0,03 Kč/kB
Internet CSD/HSCSD 0,525 Kč/min. 2,10 Kč/min.

Ceny včetně DPH

Už je to tady!

Včerejší den byl ve znamení méně či více očekávaných překvapení. Překvapením číslo jedna byla dle mého názoru zdrcující rána pod pás Českému Telecomu v podobě internetu za paušál. Překvapením číslo dvě internet pro Go karty.

Na internet za paušál čekáme již několik let. Kdyby mi ale před pěti lety někdo řekl, že mobilní operátor bude ten, kdo jej nabídne v ČR jako první (nepočítejme teď bezdrátový přístup, satelit ani kabelovou TV), asi bych mu nevěřil. Zatímco Český Telecom horko těžko s několikaletým zpožděním představil ve vybraných lokalitách ADSL za ještě relativně přijatelných podmínek (tedy dráž než v jiných zemích, ale za cenu, kterou jsou schopny akceptovat i některé domácnosti), tak Eurotel představil připojení srovnatelné s telefonní linkou, dostupné na území celé ČR a za cenu, kterou mnozí uživatelé českého internetu udávali jako maximální přípustnou.  

Teď už jen zbývá čekat, zda částka 1050 Kč měsíčně bude dostatečným důvodem pro desetitisíce uživatelů, využívajících dial-up, aby přešli od Českého Telecomu k Eurotelu a z domácího připojení udělali připojení dostupné téměř kdekoli na našem území. Otázkou je, zda si ale Český Telecom konečně uvědomí, že „zaspal dobu“ nejen v oblasti cen za hlasové služby, ale také v oblasti přístupu k internetu. Souboj mobil vs. pevná linka tak pomalu ale jistě začíná vyhrávat mobil.

Diskuse: Zdá se vám internetový paušál Eurotelu zajímavý? Byli byste ochotni za těchto podmínek přejít z domácího připojení na mobilní připojení?


Poznámka: Toto vážně není apríl...
Diskuze (149) Další článek: Apríl: Nay Ko - první mobil s monitorem místo displeje

Témata článku: Operátoři, O2, Internet, EU, Paušál, Karta, Novinky, Nov, Uživatel využívající, Paus, EuroPřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

Pro práci i zábavu. Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 13 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Šifrovaný cloud, nejlepší kavárny světa a unikátní kalkulačka

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace