Eurotel Live: skrz na skrz novým portálem

Eurotel včera spustil naostro svůj nový portál Live! Ten nabízí kromě spousty zábavy taky možnost spravovat uživatelský účet. Celý web jsme prošli a nabízíme vám naše dojmy. Je Eurotel Live lepší než t-zones nebo Oskarova Samoobsluha?
Eurotel Live: skrz na skrz novým portálem

Od včerejška naostro

Eurotel oznámil spuštění nového webového portálu už minulý týden, prakticky ovšem funguje až od včerejšího dne. Eurotel Live (čteme „lajv“) je podle operátora první integrovaný webový a mobilní portál, který zákazníkům umožní nastavovat telefon, aktivovat či objednávat služby nebo využívat on-line služeb přes internet a wap. S tím se rozhodně nedá souhlasit, T-Mobile má už dlouho svůj t-zones a Oskar zase Samoobsluhu. Eurotel argumentuje tím, že Live má prý jako jediná služba stejný obsah na webu i na wapu.

Portál naleznete na adrese www.eurotel-live.cz, kde jsou všechny zábavní služby pěkně pohromadě. Na web se dostanete i prostřednictvím odkazu ze stránek www.eurotel.cz, jednotlivé weby byly pro lepší orientaci vzájemně provázány. Celkově se nic radikálního nezměnilo, jsou zde služby, které už Eurotel nabízel dříve, a to v rámci značky MobilMedia nebo Juice. Novinkou je možnost spravovat účet přes internet a wap. Aktivujete si například roaming, MMS, hlasovou schránku, zmeškané hovory a podobné služby. K tomu se ještě dostaneme, pojďme se zaměřit na celkové provedení mobilního portálu.

Pod adresou www.eurotel-live.cz se nachází obsah, který působí ze všech operátorů nejhonosněji. Web je prošpikován spoustou odkazů, nabídek a vypadá dost nabubřele. Jakmile se však zorientujete, přestanete nad tím přemýšlet. Velký dojem dělá grafika a doprovodné fotografie, kterých Eurotel využívá velmi hojně. Co se týče designu, zdá se mi povedený. Web je rychlý a celkem přehledný, i když t-zones jde v tomto směru ještě o něco dál.

  
Inovovaná homepage webu Eurotelu --- Portál Eurotel Live --- Registrace do systému

Babičky nebrat, novorozenec může

Pokud chcete službu využívat opravdu plnohodnotně, měli byste se zaregistrovat na adrese muj.eurotel.cz. To probíhá v pohodě, stačí zadat uživatelské jméno, minimálně osmimístné heslo, několik osobních údajů a je to.Výhodou je fakt, že registraci můžete provést i bez čísla u Eurotelu, jen nebudete moci ovládat svůj účet, to je logické. Musím však zmínit jednu perličku, na kterou upozorňovali naši čtenáři v diskusi: během registrace můžete zadat datum narození. Jsou tam jen možnosti od roku 1950 do 2003, to není moc velký rozsah. Je sice pravda, že cílovou skupinou jsou mladí, s lidmi narozenými před rokem 1950 ovšem tvůrci webu mohli počítat, když počítají i s miminy narozenými v roce 2003.

Jakmile vyplníte telefonní číslo a typ telefonu, bude vám poslán ověřovací kód. Mně osobně přišel kód během vteřiny, v diskusi si ale čtenáři stěžují, že v jejich případě to trvalo déle. Svou registraci jsem uskutečnil pár minut po včerejší půlnoci. Je tedy možné, že ráno mohl být server přetížený, pokud se najednou registrovalo několik lidí.

Můj účet

To, že jste přihlášeni, uvidíte v rámečku. Levá strana nabízí základní menu pro manipulaci s účtem. Tohle menu mohlo být určitě více jednodušší a přehlednější. Pokud má nějaká položka pod sebou více možností, nerozbalí se do typické stromové struktury, ale zobrazí se o notný kousek níž, čehož jsem si všiml až po nějaké době. Zpočátku vás to může zmást, než si zvyknete. V této části můžete nastavovat různé služby na SIM kartě, není to ale tak podrobné jako například u Oskara, nenajdeme zde elektronické vyúčtování ani aktuální stav účtu. Zato si můžete nastavit telefon nebo objednat libovolnou SMS či MMS službu.

  
Možnosti uživatelského účtu

Co se týče zpráv a komunikace, k dispozici je přístup k placené SMS a MMS bráně, nechybí ani chat. Před přihlášením portál slibuje on-line zjištění Go bodů a Benefit bodů, po přihlášení jsem to ale nenašel, na wapu už tato možnost existuje. Eurotel to na web zřejmě teprve přidá.

  
Placená SMS, MMS brána a chat

Plný ranec zábavy

Nyní se pojďme podívat na druhou část celého portálu a tím je zábavní obsah ve formě javových her, log, melodií, SMS zpravodajství a podobně. První položka pod názvem „Nej“ přináší několik témat jako Garfield, Pán Prstenů, Jen Počkej a Spider Man. Není to nic jiného než speciální nabídka tématických log, obrázků či Java her. Každá z těchto příloh je od portálu designově odlišena, těžko říct, jestli je to dobře. Uživatel se může cítit zmatený. Podobné je to i v případě her a hudby, specializované stránky games.eurotel.cz a music.eurotel.cz bortí jinak dobrou celistvost portálu.

 
Hlavní menu --- Garfield --- Pán Prstenů

  
Výběr log --- Eurotel Games --- Eurotel Music Club

Ceny služeb se liší podle toho, který způsob objednání a doručení si vyberete, a také podle toho, zda si danou službu objednáte jednorázově nebo trvale. Ceny hledejte vždy u jednotlivých služeb v databází na portálu nebo v souhrnném ceníku. U některých služeb (jako např. hry) je velký problém zjistit, jak je vlastně objednat. Diskusní fórum u jednotlivých her je důkazem toho, že podobný problém mají i ostatní. Úspěšná cesta vede většinou přes wap (wap.eurotel.cz). Ten nabízí stejnou strukturu jako webový portál. Abyste se k wapu rychle dostali, některé telefony budou mít speciální tlačítko a ikona v menu pro připojení k wapu – podobně jako u t-zones.

Eurotel Live na wapu:

  

  

Všechno je za korunu

Aby Eurotel dostal svůj nový portál Live uživatelům pod kůži, připravil od 15. března do 14. dubna cenově velmi zajímavou akci: všechny vyzváněcí melodie, MMS, loga, ega nebo javové hry stojí pouze jednu korunu. A aby toho nebylo málo, až do konce dubna je výrazně levnější připojení k wapu:
  • vytáčené spojení: 1 Kč za minutu
  • GPRS: 1 Kč za 10 kB (u Go navíc 0,60 Kč za hodinu spojení)
Jaký je portál Eurotel Live? V první řadě opožděný, trošku přezrálý a nekompaktní. Vytknul bych nejednotnost jednotlivých sekcí a funkční nedotaženost uživatelského účtu. Jako centrum mobilní zábavy pro zákazníky Eurotelu ovšem poslouží dobře. Je taky škoda, že si Eurotel nedokázal udržet jednotnou tvář, značka Live je po Juice a MobilMedii třetím krokem k vytvoření úspěšného portálu. Snad se to Eurotelu tentokrát podaří.
Diskuze (46) Další článek: Plakáty na plochu: zatím tajný Siemens M65

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Nov, Euro, Velký rozsah, Spider-Man, Port, Jediná služba, Portal, Portál


Určitě si přečtěte