Eurotel Live: v pondělí startujeme

Eurotel po víkendu spustí svůj „t-zones“ – mobilní a internetový portál Live! Na včerejší tiskové konferenci jsme se dozvěděli podrobnosti, o které se s vámi podělíme.
Eurotel Live: v pondělí startujeme

Informace, které jsme minulý týden vydali v bleskovce, se potvrdily: Eurotel včera oznámil, že od 15. března spouští nový internetově-mobilní portál Eurotel Live! Vykřičníkem za větou nechci zdůraznit, o jak úžasnou věc jde, toto interpunkční znaménko je pouze součástí značky. V textu ho ale nebudeme používat, teď to bylo poprvé a naposled.

Klepněte pro větší obrázek 
Eurotel na tiskové konferenci: Garrison Macri (výkonný ředitel komerční divize),
Milan Bartek (manažer produktu zábava a zprávy) a Diana Dobálová (tisková mluvčí)

Eurotel tvrdí, že Live je „první integrovaný webový a mobilní portál, který zákazníkům umožní nastavovat telefon, aktivovat či objednávat služby nebo využívat on-lne služeb přes internet a wap.“ Toto prohlášení mi však dnes, kdy T-Mobile několik let provozuje svůj t-zones/Click a kdy Oskar má Samoobsluhy, připadá až příliš marketingově nadnesené. Eurotel podle mého názoru rozhodně nemá první integrovaný webový a mobilní portál. Zástupci operátora na včerejší tiskové konferenci však byli na moji námitku připraveni - Live má prý jako jediná služba stejný obsah na webu i na wapu. Ačkoli mě tato odpověď neuspokojuje, nebudu ji dál rozebírat, udělejte si na to názor sami.

Musíme si ještě také zvyknout na výslovnost. Název Live se totiž nečte [liv], jak by se hádal každý, kdo má za sebou pár lekcí angličtiny, ale [lajv]. Nejedná se totiž o sloveso „žít“, nýbrž o přídavné jméno „živý“, které se probírá až později.

Je to fakt t-zones

Nový portál Eurotelu najdete od pondělí 15. března na internetové adrese www.eurotel-live.cz a na domácí wapové stránce. Ačkoli Eurotel určitě nerad srovnáná svoji novinku s konkurencí, základní představu o Live dostanete, když se podíváte na t-zones.

Live jsou internetové a wapové stránky, kde v současné době najdete zejména nabídku mobilního obsahu, jako jsou loga, melodie, obrázky, informační zprávy MMS, hry atd. Vedle toho jsou zde také funkce pro správu účtu, například nastavení různých služeb.

Klepněte pro větší obrázek Takhle bude vypadat webová stránka Live

Eurotelu podobný portál, který je svázán s konkrétním zákazníkem a jeho fakturou nebo předplaceným kreditem hodně chyběl. Doposud bylo nutné mobilní obsah objednávat poměrně různými způsoby - textovkou, prostřednictvím nabídky *111*# ... Bylo to složité a dost lidí to možná odradilo - u T-Mobilu se stačilo přihlásit do t-zones a klikat.

Nic nového?

Když se v pondělí podíváte na wapovou nabídku Live a odhlédnete od nové grafiky, možná se vám bude zdát, že se zase tolik nezměnilo. Jsou zde služby, které Eurotel nabízel už dřív, možná přibyly nové vyzváněcí melodie, nová loga a hry, ale základ je stejný. Tento dojem bude správný, protože Live, alespoň z pohledu mobilního obsahu, v současnosti pouze zastřešuje starší nabídku. Kdysi dávno se nejmenovala nijak, potom Eurotel přišel se sexy Juicem, následovala nezažitá značka MobileMedia ... a teď se objevil Live. Snad nám chvíli vydrží.

Novinkou ale bude možnost spravovat účet přes internet a wap. Aktivujete si například roaming, MMS, hlasovou schránku, zmeškané hovory a podobné služby. Do komplexnosti Oskarovy Samoobsluhy však má Live ještě daleko, zatím zde nenajdeme ani eletronické vyúčtování, natož služby jako je třeba aktuální stav účtu. Live je ale na začátku a podle zástupců operátora prý ještě není všem dnům konec.

Na portálu dnes nenajdete také ani náznak služby, která by se mohla přirovnat k e-mailové schránce MobileBox od T-Mobilu. Teď nemám na mysli její nechvalně proslulé výpadky, ale samotný koncept služby, která spojuje e-mail s hlasovou schránkou. Na Live bude z podobných služeb zpočátku pouze placená SMS a MMS brána.

Eurotel ale musím pochválit za drobnost, kterou řada laických uživatelů určitě ocení: rozcestníiky jsou kompletně v češtině. Operátor naštěstí nepoužil žádná světová hesla v angličtině, vše je naprosto srozumitelně česky.

Více inspirace

Před jazykem už poskakuje otázka, proč Eurotel pro svůj portál vybral právě název Live. Naprosto stejně se totiž jmenuje světově známá služba globálního operátora Vodafone a nad to jde ještě o úplně stejný koncept - jen se na originální Live podívejte. Že by už Eurotel počítal s tím, že ho koupí právě Vodafone? Oficiální odpověď na otázku „proč Live?“ zní, že slovo je hezké, neokoukané, zapamatovatelné a nikdo ho v České republice v tomto významu nepoužívá. Dobře, budeme tomu věřit (ale proč i s vykřičníkem?).

Eurotel se však od Vodafonu v jedné věci podstatně liší. Zahraniční operátor si pro své potřeby nechává upravovat firmware vybraných telefonů, aby přímo v nabídce byl rozcestník na jednotlivé služby Live. U Eurotelu je tato nabídka až na wapových stránkách. Abyste se k ní ale rychle dostali, některé telefony budou mít speciální tlačítko pro připojení k wapu:

  • Sharp GX23 (novinka)
  • Siemens A60
  • Nokia 6600
  • Alcatel One Touch 735i
  • Sony Ericsson T610 (úplně stejně jako t-zones u T-Mobilu)

Do konce března je opět nižší aktivační poplatek k dotovanému telefonu: 1 824 Kč.

Užívejte si se slevami

Aby Eurotel dostal svůj nový portál Live uživatelům pod kůži, připravil od 15. března do 14. dubna cenově velmi zajímavou akci: všechny vyzváněcí melodie, MMS, loga, ega nebo javové hry stojí pouze jednu korunu. A aby toho nebylo málo, až do konce dubna je výrazně levnější připojení k wapu:

  • vytáčené spojení: 1 Kč za minutu
  • GPRS: 1 Kč za 10 kB (u Go navíc 0,60 Kč za hodinu spojení)

Výborná služba pro Eurotel

Eurotel Live je podle mého názoru v současné době důležitý zejména pro samotného operátora. Uživatelům samozřejmě přinese možnost provádět některé menší úpravy v nastavení služeb na internetu nebo wapu, objevily se nové obrázky a melodie, objednávání je jednodušší.

Pro Eurotel je však nesmírně cenné, že bude mít portál, kde bude registrace svázána s telefonním číslem a tím i s vyúčtováním nebo předplaceným kreditem. S Live získá systém, do něhož bude moci vyvíjet nové a nové služby, které snadno zpoplatní a snadno dostane ke svým zákazníkům: na mobilu přece stačí stisknout tlačítko Live a vybrat si.

Diskuze (43) Další článek: Nový Sony Ericsson K700: živé fotky a první dojmy

Témata článku: O2, Operátoři, EU, Alcatel One Touch 735i, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Sharp GX23, Siemens A60, Sony Ericsson T610, Komerční divize, Známá služba, Pondělí, Přídavné jméno, Jediná služba, Start, Euro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15