Eurotel: ode dneška SMS z internetu jen s reklamou

Ode dneška si z internetové SMS brány Eurotelu pošlete textovku o maximální délce 60 znaků, zbytek do běžné délky 160 znaků bude vyplněn reklamou.

Tip: zde je přímý odkaz na internetovou SMS bránu Eurotelu. Nevím, jestli je problém u mě, ale stránka se načítá velmi pomalu a občas se dokonce vůbec nenačte.

Kam zmizel kód?

Když jsem si chtěl tzv. sponzorovanou (lépe vystihující je ale přívlastek „reklamní“) SMS poslat před deseti minutami, formulář po mně kromě zadání čísla příjemce a samotného textu zprávy vyžadoval z obrázku opsat kód. Tím se provozovatel chrání proti zneužívání SMS brány zvenčí a má jistotu, že zprávy budou zasílány jen z jeho internetových stránek.

Uplynulo ale jen pár minut a kód z formuláře zmizel. Nedokáži určit, zdali mi Eurotel bránu upravil pod rukama, nebo jestli se kód každému ukáže jen jednou denně - každopádně tam byl a nyní už není.

Odeslání zprávy probíhá ve třech krocích:

Klepněte pro větší obrázek Napřed napíšete zprávu (poprvé jsem opravdu musel zadat kód)

Klepněte pro větší obrázek Prohlédnete si, jak bude vypadat SMS s reklamou a odešlete ji

Klepněte pro větší obrázek Dostanete potrvrzení o odeslání

Oživeno 9.26: nyní se kód na stránce pro odesílání zase objevil ...

Klepněte pro větší obrázek

Notifikace podle Eurotelu

Stejně se chová í posílání e-mailů na mobilní adresu +420xxxyyyyyy@sms.eurotel.cz. K dispozici je šedesát znaků pro zprávu a zbytek je vyplněn reklamou. Ovšem pozor. Při testování se mi (a také několika členům GSM konference, kteří na tuto skutečnost upozornili) podařilo na mobil dostat pouze krátké e-maily, kde je součet délky e-mailové adresy a vlastního textu zprávy kratší než šedesát znaků. Pokud na mobil pošlete delší e-mail, příjemce nedostane nic a ani nijak nezjistí, že jste mu něco poslali!

Oživeno 11.35: Zdá se, že Eurotel na své SMS bráně neustále pracuje. V současné době lze přeposílat i delší e-maily. Na mobil v textovce dorazí e-mailová adresa odesílatele, předmět zprávy a kousek těla - všechny tyto tři části se musí vejít do šedesáti znaků, za nimi následuje reklama.

Konec s reklamními SMS

Pokud vás jako příjemce zpráv obtěžují reklamy, můžete příjem SMS z internetu nebo e-mailu vypnout. Pošlete ze svého mobilu Eurotelu na číslo 999 111 následující kódové zprávy:

  • blokování zpráv z e-mailu: NEM A IdentifikačníČíslo TelefonníČíslo (např. NEM A 123456 602111222)
  • blokování zpráv z internetu: NWW A IdentifikačníČíslo TelefonníČíslo (např. NWW A 123456 602111222)

Pro blokaci můžete použít i službu Juice Easy (*111*#). Hledejte v menu 8: Služby Eurotel – 1: Eurotel – 1: Odpojení služeb – 2: Příjmu SMS z emailu (3. Příjmu SMS z WWW).


Tip: Přečtěte si také článek, který informuje o nové internetové SMS bráně Eurotelu.
Diskuze (243) Další článek: CeBIT 2003: Philips toho moc neukázal

Témata článku: Operátoři, O2, SMS, Internet, EU, Následující kód, EuroVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Recenze multiplayeru Halo Infinite. Konečně pořádná střílečka!

Tento rok byl, co se týče multiplayerových stříleček, plný zklamání. Do hry konečně vstupuje Halo a to, zdá se, ukáže přesně to, co bychom si přáli. Hra je oficiálně stále v betě a již nyní je jednou z nejnávykovějších her roku.

Vojtěch Matušinský
Halo InfiniteRecenze
Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Vybírejte od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
Hodinky
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

Apple si patentoval šílený iPhone. Je celý ze skla a má vysouvací komponenty

** Apple pustil fantazii na špacír a vymyslel celoskleněný mobil ** Na vizualizacích vypadá zajímavě, v praxi by byl asi hodně nepraktický ** Jde jen o další z konceptů, blízkou výrobu nečekejte

Martin Miksa
PrototypPatentiPhone
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Týden Živě: Kuba rozbil drahý nový dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor

Týden Živě: Kuba rozbil drahý nový dron a třetina Čechů neumí zkopírovat soubor

** Do redakce nám dorazil Mavic 3 a hned jsme ho rozbili ** Statistický úřad zveřejnil data, jak používáme PC a mobil ** NordPass spočítal, jaká hesla používáme nejčastěji

Jakub ČížekMartin Miksa
Týden ŽivěVideo