Eurotel omezí internetovou SMS bránu

Eurotel dnes na tiskové konferenci oznámil změny v internetové SMS bráně. Posílání textovek nebude zrušeno ani zpoplatněno, připravte se ale na výrazné omezení. Oživeno.

Eurotel právě ukončil tiskovou konferenci na téma nových SMS služeb. Všem novinkám se budeme věnovat v zítřejším článku, jedna věc si ale zaslouží zmínku již nyní: změny v internetové SMS bráně.

V současnosti lze z internetové SMS brány Eurotelu poslat zprávy až do délky 745 znaků a poslat je úplně zdarma na jakékoli telefonní číslo Eurotelu. Od 17. března nastanou změny. Eurotel nezpoplatní internetovou bránu jako T-Mobile, posílání SMS z internetu ale omezí reklamami:

  • Nová SMS brána bude i nadále zcela bezplatná, volně přístupná a bez množstevního omezení odeslaných zpráv.
  • SMS brána bude tzv. sponzorovaná: ke každé odchozí SMS bude připojen reklamní text.
  • Již nebude možné posílat dlouhé zprávy, do jedné internetové textovky se vejde šedesát znaků a zbytek, sto znaků, bude k dispozici pro reklamní text. Ten bude umístěn na konci zprávy.
  • Zákazníci Eurotelu si mohou vypnout přijímání sponzorovaných SMS.

Příklad sponzorované textové zprávy:

Dnes vecer sraz na obvyklem miste, ale o hodinu pozdeji. Cau *Spolecnost Eurotel Praha, spol. s r. o. predstavuje sluzbu Eurotel Global Access. Vice na www.eurotel.cz.

Oživeno: známe další informace

  • Stejná pravidla platí i pro přeposílání e-mailů na mobilní telefony. Opět se přepošle jen prvních šedesát znaků zprávy a zbytek bude věnován reklamnímu textu.
  • Běžný - nefiremní - uživatel nyní nebude mít žádnou možnost, jak z internetu poslat neomezenou stošedesátiznakovou, případně delší zprávu. Eurotel ale chce sledovat požadavky a pokud uživatelé budou mít zájem například o placené SMS z internetu, může tuto službu zavést. Firemní zákazníci budou mít k dispozici nové služby, které jim usnadní posílání SMS z internetu a dokonce z Microsoft Outlooku. Těmto službám se budeme věnovat v zítřejším článku.
  • SMS z internetu bude stejně jako nyní možné posílat pouze do sítě Eurotelu. Na rozdíl od T-Mobilu ale internetovou SMS bránu budou moci posílat i zákazníci jiných operátorů.
  • Pokud má příjemce zablokované příchozí reklamní zprávy, zobrazí vám web zprávu, že zpráva nebyla odeslána.

Jak Eurotel obhajuje svůj krok?

Garrison Macri, výkonný marketingový ředitel Eurotelu, omezení SMS brány zdůvodňuje takto: "Téměř všichni se pravidelně díváme na soukromé televizní kanály a nemusíme za to platit žádné poplatky. Náklady na výrobu a vysílání pořadů soukromého televizního kanálu jsou hrazeny z prodeje reklamy. Podle stejného vzoru chceme udržet možnost posílat SMS zprávy z internetu zdarma, přestože naše náklady na poskytování této služby rostou. Sponzorovaná internetová brána pro posílání SMS zpráv je podle nás nejlepší možností, jak umožnit našim zákazníkům nadále posílat SMS zprávy zdarma."


Námět na diskusi: je řešení Eurotelu vhodnější než zrušení volných internetových SMS, ke kterému přistoupil T-Mobile?
Diskuze (354) Další článek: Recenze mobilu Samsung SGH-A800: prcek do každé kapsy

Témata článku: , , , , , Euro, Euro &