Everkom EGD-120: mobil, který neznáte

Na světě je spousta mobilů, které stojí za vaši pozornost i přesto, že se s nimi v našich končinách často nesetkáte. Model EGD-120 je jedním z nich a výrobce jej chce prezentovat na nadcházejícím veletrhu CeBIT.
Everkom EGD-120: mobil, který neznáte
Společnost Everkom je velmi mladá na to, aby uvízla ve vašem podvědomí. Její vznik se datuje teprve od roku 1999. V její nabídce naleznete nejen GSM telefony, ale i přístroje pro digitální video. Nabídka telefonů pod značkou Everkom není nijak obsáhlá, ale i těch pár modelů výstižně naznačuje, že výrobce umí a s telefony to myslí vážně. 

Nejsympatičtějším modelem je bezpochyby ten, který nese jmenovku EGD-120. Pod líbivým zevnějškem, který však trochu degraduje pevná anténa, se nachází spousta zajímavých funkcí a vlastností. Takový malý výběr toho nejužitečnějšího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

První pohled již tradičně spočine na velkém barevném displeji, který zobrazí až 4 096 barev. Je tak trochu pro parádu, protože využití nalezne asi jen v některé ze čtyř her. Zato ostatní funkce jsou již praktičtější. Duální telefon Everkom EGD-120 je vybaven podporou rychlých dat GPRS (třídy 10) a komunikací IrDA. Prvně zmiňovaná bude hojně využívána pro brouzdání WAPem nebo také pro připojení počítače k internetu (právě pomocí IrDA). 

Telefonní seznam disponuje pamětí pro 255 kontaktů a na poli textových zpráv se střetnete i s EMS. Podporovány jsou nejběžnější světové jazyky, ale pouze v menu. Žádný prediktivní slovník se v technické dokumentaci k telefonu nevyskytuje.

Klepněte pro větší obrázek

Koho by nepotěšilo polyfonní vyzvánění, které je v našem případě 16hlasé. Výběr vhodné vyzváněcí melodie z 42 melodií v telefonu bude jistě snadný. Kdo by žádal více legrace, může se donekonečna dívat na indikační diodu, která poblikává v celkem sedmi barvách. Telefon si velice dobře rozumí s aplikacemi starajícími se o váš volný i pracovní čas a nabízí vše potřebné.

Tento sympatický telefon se v našich končinách asi nikdy neobjeví, ale může to být dobrý tip na suvenýr z cest.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Everkom EGD-120
  • Síť: GSM; 900/1800 MHz
  • Rozměry: 98 x 44 x 19.5 mm
  • Hmotnost: 80 g
  • Displej: barevný, 4 096 barev
  • Baterie: Li-Ion, 1000 mAh
  • Pohotovostní doba: až 180 h
  • Doba hovoru: až 3 h
  • Další funkce a vlastnosti: GPRS, IrDA, EMS, polyfonní vyzvánění, 4 hry, PIM aplikace, WAP, hlasitý odposlech.
Diskuze (4) Další článek: Qtek 1010 = XDA s 64 MB paměti

Témata článku: Mobil, MOBI, KterHity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Hity na cestě. Jaké hry si zahrajete v prosinci 2021: Halo Infinite, Solar Ash a další

Na závěr roku letos moc velkých pecek nemáme. Čeká nás pořádně nabitý závěr zimy a začátek jara a v mezičase můžete dát šanci některým z menších kousků.

Martin Nahodil
Agenda
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment