Evolveo má nový odolný tlačítkáč s velkou baterií. Vydrží až měsíc bez nabíječky

Česká značka Evolveo přidala do nabídky nový model odolného tlačítkového telefonu. Evolveo StrongPhone Z5 splňuje normu odolnosti IP68, obsahuje baterii s kapacitou 4 000 mAh a nově také nouzovou lokalizaci polohy včetně SOS tlačítka. Prodává se za 1 590 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon má odolný pogumovaný povrch a snese nešetrné zacházení, odolá pádům, vodě, prachu i hrubým nečistotám a zvládne ponoření do vody po dobu 30 minut v hloubce 1,2 metru. Vestavěná Li-Ion baterie o kapacitě 4 000 mAh umožňuje používání telefonu až po dobu čtyř týdnů. Navíc nabízí i funkci powerbanky pro dobíjení dalších zařízení.

Také displej je se svojí úhlopříčkou 2,8 palce na poměry tlačítkových telefonů relativně velký. Není samozřejmě dotykový a obsahuje zesílené sklo odolné proti tlaku a poškrábání. Ve výbavě dále najdeme 2 Mpx základní foťáček, LED svítilnu, FM rádio s vestavěnou anténou (není nutné připojit sluchátka) a slot na paměťovou kartu.

Klepněte pro větší obrázek

Zařízení přináší i funkci typickou spíše pro seniorské telefony – SOS tlačítko. Pomocí něj je v případě nouze možné přivolat pomoc. Po stisknutí začne telefon automaticky vytáčet předvolená čísla a odešle na ně nouzovou zprávu včetně informace o přibližné poloze, ovšem nikoli pomocí GPS. Přesnost určení polohy je závislá na hustotě pokrytí GSM (2G) vysílači operátorů – ve městech je přesnost desítky až stovky metrů, mimo města je přesnost nižší.

Diskuze (18) Další článek: ČTÚ varuje před zneužíváním tísňových linek. Pachatelům hrozí stotisícové pokuty

Témata článku: Evolveo, , , , , , , , , Poloha, Telefon, GSM, Sos, Přesnost, Nešetrné zacházení, Nabíječka, Velká baterie, MAh