Evolveo StrongPhone Z4: robustní tlačítkový mobil do terénu má i svůj stojánek

Českobudějovická značka Evolveo přichází po čase s dalším outdoorovým tlačítkovým telefonem. Evolveo StrongPhone Z4 navazuje na podobně koncipovaný dva roky starý model Z3. Přináší pogumované tělo odolné proti vodě i nárazům, mechanickou numerickou klávesnici a baterii s velmi slušnou kapacitou. Novinka se prodává na českém trhu za 1 490 Kč.

Robustní tělo vyrobené z plastu a pryže odolá většině povětrnostních vlivů. Je odolné proti pádům, nárazům a také vodě podle normy odolnosti IP68 (ponoření maximálně do 1,2 metru po dobu 30 minut). Telefon se dodává s praktickým stojánkem, ve kterém se nabíjí, použít ale můžete i kabel. Baterie poskytuje kapacitu 2 500 mAh a díky ní lze mobil použít i jako záložní powerbanku k nabití jiného zařízení.

FM rádio, svítilna i SOS tlačítko

Na poměry „hloupých“ telefonů je StrongPhone Z4 vybaven velkým, ale nedotykovým IPS displejem s úhlopříčkou 2,8 palce a se zvýšenou odolností proti poškrábání a tlaku. Součástí výbavy je 2Mpx fotoaparát, LED svítilna a FM rádio s integrovanou anténou a automatickým laděním stanic. Dodává se jako Dual SIM a pouze s podporou 2G sítí.

Novinka poslouží nejen do terénu, dílny nebo na stavbu, ale částečně může suplovat i seniorský telefon. Obsahuje totiž SOS tlačítko, známé právě z tohoto typu zařízení. Po stisknutí tlačítka telefon začne automaticky vytáčet předvolená čísla a odešle na ně nouzovou zprávu.

Diskuze (2) Další článek: Bizarní experiment. Samsung Galaxy S21 už tráví dvanáctý den pod vodou

Témata článku: Evolveo, Nákup a ceny, IP68, Telefony, Outdoor, Zvýšená odolnost, Voděodolnost, Vodotěsnost, Dual Sim, Plast, Stojánek, Mobil, Numerická klávesnice, Ponor, EVO, Telefon, Terén, Pryž