Evropa s výhradami schválila akvizici Fitbitu Googlem. Větší problémy se čekají v USA

Více než rok po oznámení schválily akvizici Fitbitu Googlem také autority Evropské unie. Ne bezvýhradně. Komisaři uznali, že akvizicí vznikne minimum příležitostí, jak by mohl Google zneužít své postavení. Hlavní výhrady směřují k nakládání s daty, která uživatelé nositelností značky Fitbit nasbírají.

Data z hodinek a náramků musí být kompletně oddělené od reklamních systémů společnosti Google. Evropští uživatelé navíc mohou odmítnout zpřístupnění dat dalším Google službám, jako jsou Mapy, nebo Assistant. Google také musí zachovat kompatibilitu Androidu s konkurenčními chytrými hodinkami a fitness náramky.

Tyto a řada dalších podmínek platí 10 let s nárokem na prodloužení, pokud to bude situace vyžadovat.

Evropa tedy kývla, ale k akvizici se stále nevyjádřily americké autority, a tam se čekají větší komplikace. Google je totiž v řadě států vyšetřován kvůli zneužití tržního postavení a ač jde většinou o vyhledávání a reklamní systémy, atmosféra příliš nenahrává další koncentraci know-how a posilování moci.

Via Engadget

Váš názor Další článek: Obří sleva. O2 nabízí Samsung Galaxy S20 Ultra za nejnižší cenu v historii

Témata článku: Android, Hodinky, Google, USA, Hospodaření a finance, Fitbit, Evropská unie, Akvizice, Regulace, Náramek, Autorita, Data, Evropa, Assistant, Nakládání, Posilování, Via Engadget, Výhrada, Fossilu, Pro +, Reklamní systém, Telefony s Androidem na Heureka.cz